Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

975 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Loja e famshme e futbollit Pro Evolution lajmeron zyrtarisht: “Inter do te humbase emrin e saj ne 2021: ja pse.”

Loja e famshme e futbollit Pro Evolution lajmeron zyrtarisht: “Inter do te humbase emrin e saj ne 2021: ja pse.”
Inter Club Staff

Ashtu si eshte bere me dije edhe ditet e kaluara, Interi dhe Milani nuk kane gjetur nje marreveshje me Konamin.

Behet fjale per lojen shume te famshme (ne Shqiperi nje nder me te preferuarat), Pro Evolution Soccer.

Klubi zikalter keshtu nuk do te shfaqet ne versionin e saj zyrtar ne lojen e ardhshme dhe nuk do te kete as emrin dhe as fanellen zyrtare ne loje.

Diten e sotme ne fakt, vete Konami, nderkohe qe ka prezantuar edicionin e ri te Pro Evolution Soccer, ka treguar nder te tjera se emri i Interit ne edicionin e 2021.

“Marreveshja jone e licences me FC Internazionale Milano do te skadoje dhe ky klub nuk do te jete ne update-n e fundit te sezonit 2021 ne eFootball.”

“Ne kete sezon, i ftojme te gjithe lojtaret qe nese duan te luajne me kete skuader, mund ta gjejne me emrin Lombardia NA, nje klub origjinal i PES qe ka lojtare me emra real.”

Por sipas asaj qe tregon Calcio dhe Finanza, nderkohe, “Emri, ne pritje te konfirmimeve te tjera, do te jete Lombardia Nerazzurri ose Nerazzurra dhe Milani do ta kete Milano RN, Rossoneri ose Rossonera.”

Ky nuk eshte aspak nje lajm i mire per tifozet e Interit ne Shqiperi qe e preferojne PES shume me shume se Fifa.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.