Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,002 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Lojtare qe nuk bejne as per ne cirk”. Spalletti terbohet: “Me jep pak emer dhe mbiemer, keshtu…”

“Lojtare qe nuk bejne as per ne cirk”. Spalletti terbohet: “Me jep pak emer dhe mbiemer, keshtu…”
Inter Club Staff

Shume personave mund ti kete shpetuar, por te dielen pas ndeshjes ka pasur nje moment shume te tensionuar. 

Ne konferencen per shtyp te Luciano Spallettit pas Sassuolo-Inter, tranjeri zikalter eshte perballur me disa pyetje aspak simpatike te cilave i eshte pergjigjur me koken lart si gjithmone e ka kerkuar nga gazetaret qe te nxjerin koken kur pyesin.

Ai madje i ka kerkuar njerit prej gazetareve ti thote emer dhe mbiemer qe ti tregoje te gjitheve se nga vijne disa pyetje te atij tipi, pa u fshehur pas anonimatit.

Keto kane qene fjalet e gazetarit:

“Keni thene se jemi gati, por nuk mu duket aspak keshtu. Si per rezultatin por edhe per paraqitjen ne fushe. Disa lojtare, te cileve ja them pa problem emrat, Brozovic dhe Dalbert, ne keto kushte as nuk do i fusja per lojra ne cirk e jo me ne nje fushe futbolli”.

Kjo ka qene pyetja qe terboi Spallettin pas ndeshjes sepse dihet se Spalletti eshte nje tranjer qe ben gjithcka per te mbrojtur lojtaret e tij.

“Ok. Me thua pak emer dhe mbiemer? Si quhesh po te them? Andrea? Andrea kush? Andrea Antonuetti? Ok, thuaje me ze te larte emrin dhe mbiemrin keshtu qe ata qe te ndjekin nga shtepia ta dine se kush i ben keto pyetje.”

“Une thash qe ishim gati, jo qe do te fitonim me siguri. Ndeshjet luhen njehere, pastaj fitohen ose humben.”

“Sipas meje mund te benim dicka me shume, sepse ndeshja duhet luajtur gjithmone, por me veshtiresite e terrenit e ketu sdua te krijoj nje alibi, nuk e kemi pasur te lehte.”

“Te besh ndeshjen, te fitosh ne nje fushe si kjo, behet e pamundur ndonjehere, sidomos kur te vjen ne menyre surprize.”

“Por faleminderit per pyetjen”, e mbylli diskutimin e tij Spalletti qe ne pergjigjen e tij u duk mjaft i irrituar me faktin qe gazetari ofendoi lojtaret e tij. Me siguri tashme ai do te mendohet dy here perpara se te beje ato lloj pyetjesh, sidomos kur te kete perballe Spallettin, edhe pse pyetje te tilla tendencioze zor se i behen tranjereve te skuadrave te tjera…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.