Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,924 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lojtare ‘top’ te huaj & talente italiane: Suning i ka idete e qarta. Nga Perin tek Berardi duke kaluar tek…

Lojtare ‘top’ te huaj & talente italiane: Suning i ka idete e qarta. Nga Perin tek Berardi duke kaluar tek…
Inter Club Staff

Edhe Gazzetta dello Sport i dedikon mjaft vemendje projektit te Suning per te italianizuar skuadren aktuale ne prag te sezonit te ri – qe sipas asaj qe konfirmon e perditshmja italiane – pervec italianeve, do te kete edhe goditje te medha te huaja (Manolas, Ricardo Rodriguez, por kujdes edhe per sulmuesit Aguero, Reus, Sanchez dhe James Rodriguez ne listen e Ausilios).

Pervec te konfirmuarve ne skuadren aktuale si Gagliardini, D’Ambrosio, Candreva, Eder dhe Andreolli, do te kete hapsire edhe per Pinamontin ne skuadren e pare. Ndersa keto jane disa na profilet e ndjekura nga Suning, duke nisur nga portieri: “Ausilio po shikon me kujdes Alessio Cragno dhe Alex Meret – lexohet -. I pari eshte 22 vjec luan tek Benevento por eshte ne pronesi te Cagliarit: ne kohet e fundit ka mahnitur vezhguesit zikalter dhe eshte nje nga lojtaret e deshiruar nga tekniku i italise Ventura per te bere pjese ne skuadren Under 23. Edhe Meret eshte grumbulluar disa here nga Antonio Conte ne Coverciano. Ai eshte i ditelindjes 1997, i konsideruar nder portieret e rinj me te talentuar ne Itali. Ne rast se do te largohej Handanovic, do te kishte nje ndryshim skenaresh komplet. Nese dy emrat e pare do te mereshin parasysh si zevendesues te portierit te pare, nese Handa largohet, atehere zikalterit do te mendonin menjehere per Mattia Perin, klasi i 1992, numri nje i Genoas dhe portieri i trete i kalter ne kombetare.

Nje liste shume e gjate per te gjithe rolet e tjera. Per mbrojtjen emrat jane ato te Manolas, Semedo, Joao Cancelo, Vrsalkjo dhe sic tashme dihet prej kohesh, edhe emri i Ricardo Rodriguez pa harruar italianet Darmian, Acrebi, Bastoni dhe Barreca. Ne mesin e fushes endrra mbetet Marco Verratti, por syte jane te vendosur edhe tek Benassi dhe Melengoni. Ne sulm, ne fakt, do te behet edhe nje tentative per Berardi ose Bernardaschi. Nderkohe Caprari tashme eshte i blere dhe zikalterit po mendojne edhe per dy talente te tjere: Chiesa dhe Di Francesco.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.