Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

317 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lojtari i Fiorentines shperthen kunder Interit dhe Lukaku: “A e pate cfare me beri? Prisja qe VAR…”

Lojtari i Fiorentines shperthen kunder Interit dhe Lukaku: “A e pate cfare me beri? Prisja qe VAR…”
Inter Club Staff

Ne Firenze zhgenjimi per eleminimin nga Kupa e Italise nga ana e Interit nuk ka kaluar akoma dhe kjo gje po tregohet dite pas dite.

Ne menyre te vecante, atje diskutohet akoma per golin deciziv te ndeshjes te shenuar nga Romelu Lukaku ne minuten e 119.

Per kete, mbrojtesi qe duhet te markonte ne ate rast Lukakun, Lucas Martinez Quarta, ne nje interviste per La Nazione, eshte rikthyer te ai moment.

“A e pate se cfare me ka bere Lukaku ne ate rast? Ai me ka terhequr prapa dhe me ka gervishtur ne qafe.”

Quarta mostra i segni del graffio di Lukaku, Fiorentina furiosa: Gol dell' Inter da annullare

“Arbitri nuk e ka pare dhe kjo mund te pranohet, sepse ne fushen e lojes ndodhin vertete shume gjera, apo jo?”

“Por sinqerisht une prisja qe ta shihte rastin ne VAR. Une e kam pare aksionin perseri. Imazhet tregojne se Lukaku me ka mbajtur mua perpara se te nisej per te goditur me koke.”

“E njejta gje ka ndodhur edhe per ne ne Genoa, por pasi arbitri pa aksionin, ai e anulloi golin qe shenoi Bonaventura.”

“Per kete kam mbetur i habitur kur arbitri as nuk na ka degjuar per ate rast dhe as nuk vendosi ta shihte ne VAR ate moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.