Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

876 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Longo, cfare po ndodh? Nuk niset per ne Amerike, por…

Longo, cfare po ndodh? Nuk niset per ne Amerike, por…
Xhorxh Gellci

Eshte me te vertete e vecante situata qe po ndodh me Samuele Longo. Ajo qe duhet te ishte nje huazim i thjeshte po kthehet ne nje situate te veshtire. Sulmuesi nuk duket se e aprovon destinacionin Livorno por Interi nuk ka ndermend ta huazoje tek Verona (destinacioni i pelqyer i lojtarit), sepse ka nje marreveshje me shoqerine livorneze.

Nderkohe, sulmuesi nuk eshte nisur per ne Shtetet e Bashkuara per probleme me vizen, sic shpjegon Gazzetta dello Sport: “Gjithcka e ndalur per Samuele Longo qe nuk niset per ne Amerike me Interin: nuk do te kete as Livorno as Verona, te pakten per tani. Mungesa e nisjes nuk eshte nje denim nga ana e klubit: kishte probleme me vizen dhe te hene duhet te paraqitet ne mbledhjen e Kombetares U21 qe ka ne program nje stazh ne Coverciano, i pari i ciklit te ri te Luigi Di Biagio, ne te cilen ish-sulmuesi i Espanyol do te jete pa dyshim protagonist.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags