Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

782 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lotito: “E dinim qe De Vrij kishte akord me Interin. Por nuk kuptoj pse Interi beri presion duke thene se…”

Lotito: “E dinim qe De Vrij kishte akord me Interin. Por nuk kuptoj pse Interi beri presion duke thene se…”
Bujar Berishaj

“Nuk me pelqen te kthehem prapa. Kemi humbur. Lazio mund te kishte nje pozite tjeter ne klasifikim, dihet nga te gjithe”.

Ky eshte mendimi i Claudio Lotito 9 dite pas humbjes me Interin. Presidenti i Lazios eshte kthyer te flas edhe per impenjimin e De Vrij ne ate ndeshje:

“I vetmi problem me Interi eshte ai qe i perket asaj qe eshte bere para ndeshjes. E dinim qe De Vrij kishte nje akord me Interin por kemi pasur besim te lojtari dhe e kemi bere te luajme”.

“Pastaj, per fat te keq, lojtari ne ate ndeshje ka bere disa gabime. Zgjedhjet i kemi bere ne, saktesisht Inzaghi dhe une”, ka shtuar Lotito.

Por ne fund te deklarates se tij Lotito ka akuzuar Interin qe kinse ka ushtruar nje presion pikerisht para ndeshjes Lazio-Inter, e rendesishme per kualifikimin ne Champions League duke thene:

“Inter do te duhej te evitonte presionin qe ka bere. Nese kontraten e ke prej janarit, perse thua qe e ke depozituar pikerisht para ndeshjes?”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.