Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

1,444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lucescu: “Moratti si Messi dhe Cambiasso duket Zanetti. Mazzarri ka fituar…”

Lucescu: “Moratti si Messi dhe Cambiasso duket Zanetti. Mazzarri ka fituar…”
Xhorxh Gellci

“Interi nuk eshte vetem nje skuader futbolli, por dicka qe te ngelet brenda.” Shprehet keshtu Mircea Lucescu, kur nis te flase per ish-skuadren e tij, qe dukshem nuk ka ndalur asnjehere se ndjekuri.

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, tekniku aktual i Shakhtar, shpreh te gjithe admirimin e tij per Mazzarrin, duke e percaktuar si nje njeri qe ka fituar scudetto te tjere, ate te shpetimit te Reggines nga renia ne Serine B. “Mazzarri eshte nje trajner qe ka patur detyra te veshtire, nuk vjen nga asgjeja, prandaj nuk varet asnjehere nga ndonje blerje e munguar.

Nuk mund te mungonte dicka edhe per shoqerine e re dhe Lucescu i hap rrugen Thohir, por me dyshim: “Te mbaje Morattin si president, ai eshte si Messi. Nje njeri i madh, nje zoteri qe dashurohet nga njerezit, nje nga ata pak presidente qe kane marre gjithmone pergjegjesite mbi vete.”

Intervista vazhdon edhe mbi lojtaret: “Duhet te bej komplimentat e mia per Cambiasso, qe vitin e shkuar si i mplakur, dhe tani duket i destinuar te behet si Zanetti. Palacio eshte fenomenal, bomber i madh, por asnjehere egoist dhe punon per skuadren. Edhe Handanovic eshte shume i forte, portieret europiane jane me te mire se amerikano-jugoret. Ke do sugjeroja nga lojtaret e mi? Alex Texeira mund te behet nje yll.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.