Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

1,091 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Luciano Spalletti: “Luka Modric? Degjoni, do ju them te verteten: me mbush me gezim fakti…”

Luciano Spalletti: “Luka Modric? Degjoni, do ju them te verteten: me mbush me gezim fakti…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes ku Interi doli fituese nga Wanda Metropolitano, Luciano Spalletti, tekniku i Interit Luciano Spalletti per mikrofonat e Sky Sport ka analizuar ndeshjen kunder Atletico Madrid por mbi te gjitha ka folur edhe per zerat e fundit te merkatos.

Ja intervista e plote e Spallettit dhe pyetjet e gazetarit te Sky:

Gol shume i bukur i Lautaro Martinez…

“Po, e vertete. Ai qe mbetet ne mendjen e njerzve eshte ai qe ben veprimin final dhe ai qe formon opinionin e publikut. Por ne dy pjeset e lojes ne syte e mi ka pasur nje ndryshim te madh sepse nuk arritem te mernim shume topin ne pjesen e dyte ndersa ne pjesen e pare ja arritem gjithmone. Patem shume topa te humur. Shume jo pak. Juve ju intereson se kush beri golin, por ai qe ben golin duhet te dialogoje me shume me shoket sepse goli qe ben vlen pak me pas. Tifozeve i intereson te shohin nje skuader te bukur nga minuta e pare deri ne te fundit. Interistat sidomos qe kane pare kampione te medhenj te luajne per kete bluze dine te vleresojne cdo top. Atyre nuk i plas shume nese ben nje numer te bukur per te dalur ne faqe te pare te gazetes. E verteta eshte se ne pjesen e pare ka qene nje Inter shume i mire, ne te dyten ka qene nje Inter qe duhet permiresuar.”

Eshte nje Inter europian?

“Ndjesia eshte se ne kemi arritur te menaxhojme ndeshjen ne pjesen e pare por me pas ata futen lojtare qe e kuptojne lojen ne te qindat e sekondes dhe arriten te na tejkalojne. Duhet te punojme ne kompletimin e punes sei skuader. Duhet te punojme tek kualiteti dhe te insistojme per cdo top. Ne pjesen e dyte kemi rene shume. Ata ishin shume te forte dhe te gjithe e dime se cfare efekti jep Simeone por ne duhet te jepnim dicka me shume. Humben topa qe nuk mund te humben. Nuk me pelqeu kjo gje.

Po Spalletti eshte i kenaqur?

“Po, une jam shume kompetitiv ne cdo stervitje. Kur kaloj kangjellat ne Pinetina dua qe te fitohet edhe ndeshja stervitore.”

Endrra Modric?

“Nuk e di, per keto gjera meret drejtori sportiv. Duhet ta thote ai, por do ju them te verteten se cfare po mendoj une: fakti qe nje njeriu qe ka fituar Championsin vetem vjet dhe qe ka qene me i miri ne boteror i ka pelqyer te veshe fanellen e Interit me mbush me gezim.”

Do te ishte nje skuader me shume europiane?

“Mendoj se eshte shume e veshtire te meren lojtare si ai, por ka qene e drejte qe klubi krijoi nje interes per te. ”

A ka ndonje deshire per tu rikthyer ne qershor ketu?

“Po, fitojme kampionatin dhe ketu vijme per te luajtur finalen e Champions.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.