Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

939 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lufte merkatoje per Sergi Darder, edhe Inter ne gare…

Bujar Berishaj

Sergi Darder, nje nga talentet e rinj te Malaga qe ka shperthyer ne kete sezon, eshte objekt i nje gare te vertete nderkombetare.

Schalke 04 ka nisur tashme kontaktet me mesfushorin 21 vjec me origjine nga ishujt Baleare, per te cilin eshte regjistruar edhe interesi i shume klubeve tjera mes te cilave edhe Inter, Napoli, Roma, Liverpool, Tottenham, Wolfsburg dhe Borussia Monchengladbach. Darder ka bere 33 paraqitje dhe 3 gola deri me tani ne sezon me fanellen e Malagas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.