Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

194 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Luis Alberto, cfare fjalesh per Inzaghin: “E doni te verteten? Ai ishte si nje baba per ne. Me Sarrin cdo gje ndryshe sepse…”

Luis Alberto, cfare fjalesh per Inzaghin: “E doni te verteten? Ai ishte si nje baba per ne. Me Sarrin cdo gje ndryshe sepse…”
Inter Club Staff

“Ideja e tyre e futbollit eshte e ndryshme. Per mendimin tim, ideja e futbollit qe ka Sarri eshte me te vertete shume e bukur.”

“Mendoj se per dy apo per tre muaj do te jemi duke u zbavitur shume ne fushen e lojes dhe per kundershataret do te jete shume e veshtire”.

Keshtu e ka nisur intervisten e tij Luis Alberto per revisten ‘Undici’ ku ai eshte kthyer edhe prapa ne kohe dhe ka folur edhe per Simone Inzaghin.

“Kam mesuar qe te menaxhoj presionin. Tani ne fushe jam me i qete dhe gjithcka behet me e thjeshte per nje lojtar keshtu.”

“E ndjej besimin e ambientit per mua dhe eshte thelbesore kjo. Objektivi yne eshte vendi i katert ne kete sezon.”

“Duhet te bejme gjithcka per ta arritur. E dime se ka shume skuadra te forta por ne jemi nje skuader ne ndertim, mund te bejme mire.”

“Interi i Inzaghit perballe? Do ju them te verteten: Inzaghi ishte nje mik por edhe nje baba i mire per te gjithe neve.”

“Me Sarrin nderkohe eshte shume ndryshe sepse ka nje personalitet tjeter, me te forte. Nuk e di nese do te fitojme dicka, por me siguri do te zbavitemi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.