Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Luis Muriel, Interi po punon per ta pasur ne vere…

Luis Muriel, Interi po punon per ta pasur ne vere…
Inter Club Staff

Perforcimi i veres ne sulm duket se do te vije nga brenda Serise A. Te gjithe presin goditjen e madhe ne kete repart por mesa duket Ausilio po punon per te pasur edhe nje stol me peshe, te gatshem per te kontribuar ne cdo moment kur ekipi ka nevoje. Ndaj ne kete aspekt po punohet per 25 vjecarin kolumbian Luis Muriel, aktualisht ne pronesi te Sampdorias. Klauzola e tij eshte rreth 28 milione euro dhe Ausilio po punon qe te perfitoje nje ulje te saj duke futur edhe kartonat e lojtareve te tjere ne kete marreveshje, duke perfituar gjithashtu edhe nga mardheniet e mira qe ka me klubin e Sampdorias. Megjithate, kalimi tek Inter do ishte shume i favorshem per Muriel edhe nga ana ekonomike, pasi marreveshja me klubin tone do sillte per te nje dyfishim te rroges deri ne gati 2 milione euro ne sezon

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.