Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

618 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku, fjale gjigande pas ndeshjes: “Cfare zgjedhje qe kam bere per jeten time. Une jam askushi pa…”

Lukaku, fjale gjigande pas ndeshjes: “Cfare zgjedhje qe kam bere per jeten time. Une jam askushi pa…”
Inter Club Staff

Pas vershellimes se fundit ne Dell’Ara, Romelu Lukaku eshte paraqitur perpara mikrofonave te Intert TV per nje analize te shkurter.

Keto jane qene fjalet e tij: “Une jam shume i lumtur, ndeshja ka qene shume e veshtire por ne kemi fituar dhe kemi bere nje hap te madh perpara.”

“Duhet te vazhdojme keshtu. Perpara kemi edhe shume ndeshje, gjithcka eshte e hapur. Ne duhet te vazhdojme ne rrugen tone.”

Je ne kuoten e 20 golave ne dy sezone radhazi me Interin. Cfare momenti eshte ky qe po kalon per ty?

“Shume i bukur. Cfare zgjedhje qe kam bere per jeten time te vija tek Interi. Nje zgjedhje shume e bukur.”

“Qe te vija ketu kam pare nivelin e skuadres dhe te tranjerit, qe ka bere shume gjera qe une te transferohesha ketu.”

“Une punoj per skuadren dhe e ndihmoj sepse per mua eshte thelbesore kjo gje: une pa skuadren jam askushi.”

“Prandaj, vazhdojme te bejme nje pune te mire te gjithe bashke, duam te fitojme: kemi nje objektiv dhe duhet te vazhdojme keshtu.”

Si e menaxhon presionin?

“Me pelqen, me jep stimuj. Ne nivel mentaliteti te gjithe jemi rritur, duke ndryshuar presionin ne energji pozitive. Kjo na ndihmon ne fushe.”

Si mbyllje, ai i uron te gjitheve Gezuar Pashket: 

“Gezuar Pashket te gjitheve, ju uroj te kaloni momente te bukura me familjet tuaja. Paqe te gjitheve. Peace.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.