Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku flet qe nga Belgjika: “Me ne fund jam me Conten tani. Ja cfare me pelqen me shume tek Interi.”

Lukaku flet qe nga Belgjika: “Me ne fund jam me Conten tani. Ja cfare me pelqen me shume tek Interi.”
Inter Club Staff

Nje nate per tu mbajtur mend ajo e Romelu Lukaku, autor i nje goli dhe nje assist ne 4-0 e Belgjikes se tij kunder Skocise. 

“Ka qene nje gol shume i bukur. Ka kaluar shume kohe nga hera e fundit qe kemi shenuar nje gol kaq te bukur. Kemi treguar se mund te jemi nje nga skuadrat me te rrezikshme ne bote ne kundersulm.”

“Kam bere nje gol, nje assist dhe kemi fituar pa pesuar asnje gol. Cfare mund te duash me shume pas nje nate si kjo?”

“Gjeja me e rendesishme eshte qe skuadra te luaje si sot. Pas San Marinos shume kane mbetur te zhgenjyer por edhe neve.  Sot kemi treguar se jemi te perqendruar. Intensiteti ben gola.”

“Mendoj se te gjithe duhet te jemi te lumtur pas nje fitore si kjo”. ka deklaruar Lukaku pas ndeshjes.

NE PANKINE KUNDER SAN MARINOS – “E kuptoj pikepamjen e tranjerit. Deshiron qe te perfitoj nga keto momente per tu stervitur me shume.”

“E di qe nuk kam pergatitjen e duhur pas asaj periudhe tek Manchester United. Ne keto dite kam punuar mire me Interin dhe nga ana fizike dhe taktike ndihem mire. Do permiresohem akoma me shume.”

MBI INTERIN – “Me ne fund jam me Conten tani, tranjer qe me ka dashur prej kohesh. Gjeja me e bukur dhe qe me pelqen tek Interi eshte se kemi nje grup te bukur, pikerisht si ketu ne kombetare.”

“Jam i lumtur qe kam takuar disa miq ketu. Kemi fituar dy ndeshje pa pesuar gol me Belgjiken. Duhet te kerkojme qe te rrime ne forme per te qenem e te forte. Tani e ka radhen Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.