Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,703 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku-Inter, sot eshte dita e se vertetes: “Ja cfare po ndodh. Gjate oreve te fundit eshte zbuluar nje detaj per…”

Lukaku-Inter, sot eshte dita e se vertetes: “Ja cfare po ndodh. Gjate oreve te fundit eshte zbuluar nje detaj per…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku ka kohe qe po ben gjithcka per tu kthyer tek Inter: ai eshte penduar per transferimin te Chelsea dhe deshiron me cdo kusht te kthehet ne Milano.

Lajmi eshte ne ajer prej disa ditesh tashme dhe zikalterit sot do te kene nje takim shume te rendesishem me avoktin Sebastien Ladure, qe eshte edhe perfaqesuesi ligjor i Big Rom.

Ai po zevendeson keshtu ne keto tratativa Federico Pastorello pas problemeve qe belgu ka pasur me agjentin italian kohet e fundit.

Keshtu, Lukaku deshiron Inter dhe sot do te kuptohet me mire se cfare do te ndodhe: nje marreveshje mes paleve eshte e mundur, por Chelsea mund te jete nje pengese shume e madhe.

La Gazzetta dello Sport shpjegon: “Inter ka nje as per te luajtur ne kete operacion sepse zikalterit kane gjetur nje aleat te ri: sistemin fiskal ne Itali. Nese Big Rom vjen para dates 30 qershor, Inter mund te perfitoje nga ligji italian i taksave.”

“Po, sepse nese ai vjen me nje page prej 7,5 milione eurosh, atehere Inter bashke me taksa do te paguante per te ne total 10 milione euro.”

“Prandaj Inter i ka hapur deren Lukakut sepse nese ai do te vije para dates 30 qershor do te kishte nje page normale.”

“Kjo do te behej e mundur natyrisht sepse Lukaku eshte gati te heqe dore nga me shume se 40% e pages se tij.”

“Kjo nuk do te thote se Lukaku duhet te nise kontraten e tij qe nga qershori, por vetem depozitimi i saj, qe nisjen do e kishte nga korriku, do duhet te behet perpara 30 qershorit.”

“Ne rast se sot do te kete nje marreveshje ekonomike ndermjet Inter dhe Lukaku, me pas do te jete Ladure dhe sulmuesi qe do te takojne Chelsean per te gjetur nje marreveshje.”

“Duke qene se Marina Granovskaia po largohet bashke me Abramovich, situata mund te jete me pak e komplikuar.”

“Konsorciumi i drejtuar nga Todd Boehly sapo ka mbyllur blerjen e klubit diten e djeshme dhe tani skenaret nuk jane shume te qarte.”

“Per shembull, e ardhmja e Lukakut do te varet shume nga strategjia e merkatos dhe nga tranjeri i Chelsea.”

“Nese Chelesa do te nise gjithcka nga e para, mbase per Interin mund te kete nje mundesi te madhe per Lukaku.”

“Por dita e sotme eshte shume e rendesishme per te gjitha palet. Eshte nje dite qe vendos shume per te ardhmen…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.