Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

664 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku, intervista e pare si lojtar i Interit: “Conte, me i miri ne bote. Ja pse zgjodha te vi te Interi perpara cdo oferte.”

Lukaku, intervista e pare si lojtar i Interit: “Conte, me i miri ne bote. Ja pse zgjodha te vi te Interi perpara cdo oferte.”
Inter Club Staff

Fjalet e para si zikalter ne kanalin zyrtar te klubit per Romelu Lukaku i cili nga dje zyrtarisht eshte nje lojtar i Interit.

Ai ka folur ne nje interviste jo shume te gjate per Inter TV ku ka thurur elozhe per Antonio Conten dhe ka folur se pse ka zgjedhur Interit.

Gazetarja e Inter TV fillon menjehere: Mire se erdhe ne klub!

“Faleminderit.”

Pse zgjodhe pikerisht Interin?

“Per projektin qe ka ky klub. Interi ka shume ane pozitive. Ishte dicka qe kisha shume nevoje: nje sfide ne te cilen mund te ndihmoj skuadren per te ardhmen dhe ne ndertimin e saj. Per mua ketu eshte gjithcka cfare me nevojitet.”

“E di qe te gjithe do te me ndihmojne dhe une do ti ndihmoj te gjithe me punen dhe pasionin qe kam une per futbollin. Perpara dite pas dite dhe shpresoj qe te arrijme rezultate te mira ne fund te sezonit.”

Sa ka influencuar prezenca e Antonio Contes ne vendimin tend?

“Shume. Per mua, ashtu si e kam thene edhe me pare, ai eshte menaxheri me i mire ne bote. Mund ti permiresoje lojtaret, karriera e tij flet vete per kete. Falenderoj edhe presidentin Steven Zhang dhe Giuseppe Marotten per besimin, qe me sollen ketu dhe bene nje sakrifice per mua. Une jam shume i lumtur qe kam ardhur ne kete klub kaq te bukur.”

Cfare deshiron ti thuash tifozeve te Interit?

“Interi nuk eshte per te gjithe (Inter is not for everyone). FORZA INTER.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.