Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku, zbulohet pakti i rendesishem Inter-Belgjike: “Conte ka rene dakort me tranjerin e Belgjikes qe…”

Lukaku, zbulohet pakti i rendesishem Inter-Belgjike: “Conte ka rene dakort me tranjerin e Belgjikes qe…”
Inter Club Staff

Eshte ndalesa e fundit e kombetareve per kete vit, por eshte ajo qe mbase i ka dhene Contes me shume dhimbje koke nga te gjitha.

Ndermjet Covid19, dhe renieve fizike, tekniku gjate javeve te fundit ka pasur mungesa te rendesishme per demtime, por keta lojtare, sot ndodhen me kombetaret e tyre.

Pikerisht per kete fakt, mendimet kryesore te Interit ne kete moment jane tek gjigandi i sulmit, Romelu Lukaku.

Lojari eshte demtuar ne sfiden ndaj Shakhtar Donetsk, ne Champions League dhe eshte rikthyer vetem pak dite me pare ndaj Atalantes ne pjesen e dyte.

Frika e madhe ne kete moment eshte per nje demtim te dyte te lojtarit, dhe me sa duket, per te parandaluar kete ka nje pak Inter-Belgjike.

“Per kete, kemi nje pakt, nje gentleman agrement ndermjet Interit dhe Belgjikes qe me fjale te thjeshta thote: po te jap Lukaku, por mos e perdor nese nuk eshte nevoja.”

“Keshtu, Conte ka ‘rene dakord’ me Martinez, tranjerin e Belgjikes, qe te pakten Lukaku te mos luaje ne miqesore si ajo e nesermja ndaj Zvicres.”

“Por ne kete perjashtim nuk bejne perjashtim as dy sfidat me Angline dhe Danimarken per Nations League.”

“Nese Romelu nuk do te jete mire, atehere ai nuk pritet te luaje fare. Por edhe nese do te jete mire, ai nuk do te luaje 90 minuta te plota.”

“Shpresa e Contes ne kete moment eshte qe pakti do te respektohet. Ka vertete nevoje”, zbulon La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.