Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maicon: “Inter luajti mire kunder Napolit. Ne sezonin 2009-10…”

Maicon: “Inter luajti mire kunder Napolit. Ne sezonin 2009-10…”
Andi Keci

Perpara sfides te se dieles midis Inter dhe Napolit, nje nga heronjte e tripletes Maicon u be pjese e Inter Forever.

Braziliani ka marre duartrokitje te shumta nga publiku ziklater dhe me pas ka ndjekur ndeshjen nga shkallet e stadiumit. I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, Maicon ka folur per momentin e skuadres se Spallettit:

Sa i mirepritur ishit ne Milano, ju pelqeu ndeshja e se dieles?

“Shume dhe pse perfundoi 0-0. Kam pare nje Inter te mire taktikisht kunder nje skuader qe eshte siper saj ne renditje.”

E pelqeni lojen e skuadres se Maurizio Sarri?

“Napoli luan futbollin me te bukur ne itali. Une e ndjek Serie A nga larg, kam pare shume ndeshje te skuadres se tij dhe mund te them qe e vleresoj shume edhe si njeri”.

Pra, Inter qe nuk ka pesuar asnje gol ne 180 minuta nga Napoli jep sinjale te mira…

“Mbrojtja zikalter dhe i gjithe mekanizmi ziklater po punojne mire, ne te kundert ato nuk do mundnin te ndalonin dy here nje skuader si Napoli…”.

Kush te ka pelqyer me shume nga lojtaret zikalter?

“Skriniar, nje lojtar shume i forte ne qender te mbrojtjes”.

Per Scudetto mendon se do te jete nje lufte midis Juventus dhe Napolit deri ne fund?

“Ishte nje lufte midis tyre sa kohe Napoli ishte perpara ne renditje, tani duke e ditur kampionatin italian mendoj qe Juventus eshte favorite. Juventus ka nje mentalitet pozitiv dhe eshte e veshtire ti mundesh. Me kujtohet kampionati i sezonit 2009-2010, kur Roma na kalonte ne renditje me pas ne rikthehemi te pare dhe e fitojme kampionatin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.