Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

462 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maji po afrohet, Interi duhet te vendose shpejt per Dimarco: Do te riblihet per 7 milione euro?

Maji po afrohet, Interi duhet te vendose shpejt per Dimarco: Do te riblihet per 7 milione euro?
Inter Club Staff

Muaji maj po afrohet dhe si pasoje, edhe vendimi per te ardhmen sportive te Federico Dimarco.

Mbrojtesi i krahut te majte i datelindjes 1997 aktualisht po luan tek Sion ku ka nje kontrate me klubin deri ne vitin 2012.

Deri me tani, per lojtarin e dale nga primavera e Interit ka pasur 9 prezenca ne fushe, 1 gol dhe 2 assist per 677 minuta ne total te luajtura.

Sic eshte thene, per me pak se dy muaj Interi duhet te marre nje vendim mbi lojtarin: zikalterit duhet te vendosin nese duhet te perdorin te drejten e riblerjes (per rreth 7 milione euro).

Nese Interi nuk do vendose ta perdore, lojtari do te mbetet nje lojtar i Sion perfundimisht.

Per momentin, sipas asaj qe tregon FcInterNews.it, nuk ka asnje informacion nga klubi zikalter se cfare do te behet me kete tratative sepse Interi nuk e ka vendosur ende se cfare do te beje me lojtarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.