Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,145 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maldini: “Nje nga futbollistet me te forte qe kam pasur kunder ne karrieren time ka luajtur tek Interi…”

Maldini: “Nje nga futbollistet me te forte qe kam pasur kunder ne karrieren time ka luajtur tek Interi…”
Ardis
  • On 13/10/2018, 19:59

Lojtari me te respektuar tek Milani nga tifozet zikalter ka qene gjithmone nje: Kapiteni Paolo Maldini.

Per kete nuk ka pasur asnje dyshime dhe banderola qe Curva Nord i kushtoi atij ne derbin e fundit te luajtur prej tij tregon gjithcka.

Por le te kthehemi tek ajo qe ka ndodhur sot. I ftuar i nderit ne “Festivalin e Sportit”, Paolo Maldini ka folur per kundershtaret me te mire qe eshte perballur ne karrieren e tij te si lojtar i Milan-it:

“Maradona ka qene i pari superkampion qe jam perballur, me perpara ishte Platini, shume i fuqishem.”

”Me pas ne ate nivel them Ronaldo i Inter-it: ishte i super kompletuar, teknik, i shpejte, dinte te realizonte gola.”

”Ronaldon e ke te veshtire ta pershkruash. Mbrojtesat ne ate kohe nuk deshironin te perballeshin me te ne fushe.”

”Dhe ne fund do te them nje italian, Totti, edhe pse sfidat tona ishin brenda kampionatit italian”.

Ne zone e shtypit, legjenda kuqezi flet edhe per sfiden e sfidave midis Icardi-t dhe Higuain qe do te perballen ne derbyn e Milanos:

“Nese me pyet mua, une them Higuain. Sepse eshte nje kampion qe e ka rritur nivelin e skuadres me golat e realizuar, me performancat qe ka dhene dhe menyra sesi kryen stervitje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.