Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

580 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maldini sfidon Interin: “Derbi me zikalterit? Diferenca kete vit u duk sikur u rrit, por kete sezon…”

Maldini sfidon Interin: “Derbi me zikalterit? Diferenca kete vit u duk sikur u rrit, por kete sezon…”
Inter Club Staff

Me sa duket, ne kampin e Milanit eshte harruar shpejt sezoni i kaluar ku Interi i ka anulluar dy here ne fushen e lojes rivalet e saj te qytetit.

Zikalterit e munden njehere Milanin 2-0 ne fillimin e sezonit dhe me pas, 4-2 ne nje nga ndeshjet me spektakolare ne historine e derbit te Milanos.

Ajo pjese e pare u mbyll 0-2 me avantazhin e Milanit, por zikalterve ju deshen vetem 45 minuta per ta kthyer rezultatin duke bere kushurinjte qe te perjetonin nje ‘Stamboll te dyte’.

Por le te kthehemi te aktualiteti, ku vetem nje dite me pare, drejtuesi dhe legjenda e Milanit, Paolo Maldini ka folur per rivalitetin me Interin pas kalendarit te Serie A.

“Vitin e kaluar me Interin kemi marre dy hymbje. E dyta ka ardhur pasi Milani ka luajtur per 50 minuta nje ndeshje spektakolare.”

“Ne sezonin qe sapo u mbyll, diferenca u duk sikur u rrit me Interin, por kete sezon pretendojme qe ta anullojme.”

“Duhet te shohim se cfare do te ndodhe ne sezonin e ri, ku skuadrat po bejne jo pak ndryshime dhe shume do te tregoje fusha e lojes”, ka nenvizuar ai.

Keto kane qene fjalet e Paolo Maldinit, qe me sa duket, ka si qellim qe te afrohet sa me shume me Interin ne sezonin e ri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.