Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,313 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Asnje justifikim, duhet te behemi me shume skuader. Sot pesuam tre gola te evitueshem…”

Mancini: “Asnje justifikim, duhet te behemi me shume skuader. Sot pesuam tre gola te evitueshem…”
Inter Club Staff

Roberto Mancini ka folur edhe ne mikrofonat e InterChannel pas ndeshjes dhe ka analizuar humbjen 4-2 ndaj Romes.

Ja fjalet e tij: “Jemi te inatosur sepse barazuam dy here por beme disa gabime amatore e per te mos i perseritur me duhet te punojme shume. Gabimet erdhen ne nje moment qe nuk ishim gati dhe na cuan ne konfuzion: ishin situata te lexueshme: asnje justifikim, duhet te behemi me shume skuader ne fushe. Interi me i mire ne drejtimin tim? Mua me pelqeu Interi edhe me Milanin. Sot lejuam shume hapsira. Goli qe me erdhi me shume keq? Jane tre golat te cilet ishin teresisht te evitueshem sepse tek i pari nuk e mbajtem linjen e mbrojtjes mire, tek i dyti Holebas u nis nga mesi i fushes, per te tretin spo flas fare. Vendi i trete i mundshem? Piket mund te rekuperohen sepse edhe te tjerat jane ne veshtiresi: Ne duhet te rikthehemi sa me shpejte tek piket.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.