Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,660 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Barazimi i drejte. Kovacic? Mos t’i bejme kaq shume presion, Hernanes vendimtar per ne”

Mancini: “Barazimi i drejte. Kovacic? Mos t’i bejme kaq shume presion, Hernanes vendimtar per ne”
Bujar Berishaj

Flet pas ndeshjes edhe Roberto Mancini, qe ri-debuton me nje barazim 1-1 kunder Milanit, keto jane fjalet e tij:

NDESHJA – “Keta jane derbyt, te gjitha ndeshje te veshtira. Pastaj mos harroni qe kemi nderruar modul, dhe nuk eshte kurre e lehte te kesh shume pak koe ne dispozicion. Jam i kenaqur nga paraqitja e lojtareve te mi, dhe mendoj se rezultati eshte ai i drejti.”

KOVACIC – “Eshte i ri, por me shume kualitete. Duhet te rritet akoma dhe nuk duhet t’i bejme presion. Por mund te them se presim nga ai hapin e kualitetit.”

DERBY…NDRYSHE – “Nuk eshte me ndeshja e nje kohe? Kjo nuk krijon presion, por vetem stimuj per tu kthyer per te luajtur mire dhe te fitojme. Do te marr pak kohe, duke kaluar momentet e veshtira, por kjo eshte rruga e duhur.”

SAN SIRO – “Pas arritjes mendova se do te ishte njejte, por sonte ishte plote dhe me ka kenaqur shume. Ka kaluar pak kohe qe nuk ka pasur kaq shume njerez.”

NDRYSHIM MODULI – “Kemi punuar vetem 5 dite, por ne pergjithesi nuk ka qene keq. Per kete jam i bindur.”

HERNANES – “E kemi rekuperuar ne fund, por ka gjithcka. Nuk i mungon asgje, eshte nje lojtar qe mund te bej diferencen ne 30 metrat e fundit.”

INZAGHI – “Kam qene i kenaqur qe e kam pare ne pankine, eshte nje mik dhe eshte shume i ri. I uroj me te miren.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.