Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

786 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini deshiron tre piket: Ne fushe Icardi-Osvaldo. Vidic out, shans per Khrin?

Mancini deshiron tre piket: Ne fushe Icardi-Osvaldo. Vidic out, shans per Khrin?
Inter Club Staff

Sot ne darke Interi i Mancinit rikthehet ne fushe per ndeshjen e parafundit ne grupet e Europa League.

Sipas mediave Italiane, Roberto Mancini deshiron me cdo kusht tre piket dhe per te arritur kete gje do ti besoje dyshes Icardi-Osvaldo. Ne ndryshim nga cfare u tha ditet e kaluara, nuk do te kete pushim per Mauriton por per Rodrigo Palacion. Ish-lojtari i Juventusit do te rikthehet keshtu nga minuta e pare pas demtimit te pesuar ne Kombetare ne muajin tetor. Ne ndeshjen e sotme nuk do te jete as Vidic, nje mungese surprize kjo sepse u perfol shume se ai do te ishte nga minuta e pare por duket se Serbi ka pak grip dhe nje problem te vogel ne gjurin e djathte qe e la jashte stervitjes per disa dite javen e kaluara. Edhe M’Vila do te jete jashte sepse eshte ne faze rekuperimi dhe do te luaje vetem pak minuta e do te futet si zevendesues. Kovacic ka punuar me shoket e skuadres por nuk eshte akoma ne gjendjen e tij me te mire e mund te perfundoje edhe ne tribune per te bere nje pushim te plote. Rene Khrin besohet se do te luaje nga minuta e pare.

Ky eshte formacioni i mundshem zikalter ne ndeshjen e sotshme:

Carrizo; Nagatomo(D’Ambrossio), Ranocchia, Juan Jesus, Dodò; Khrin, Medel, Kuzmanovic; Guarin; Icardi, Osvaldo

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.