Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini do te kerkoje ti jape siguri skuadres. Ka zgjedhur edhe formacionin stabel…

Mancini do te kerkoje ti jape siguri skuadres. Ka zgjedhur edhe formacionin stabel…
Inter Club Staff

Inter po mendon se si te sjelle ne Milano perforcimet e duhura ne Janar por duke mare parasysh edhe Fair Play Financiar.

Nderkohe Mancini do i duhet te gjeje nje zgjidhje per problemet ne fushe. Sipas Tuttosport, ai do te niset nga dhenia e sigurise per skuadren dhe per kete gje, edhe se nuk ka nje skuader perfekte per nevojat e tij, ai ka zgjedhur nje formacion stabel.

Formacioni i zgjedhur prej tij eshte nje romb: 4-1-2-1-2, skeme e perdorur ndaj Udineses ne nje pjese te ndeshjes dhe qe nxjerr ne pah cilesite e Kovacic. “Nje nga lojtaret me me shume cilesi ne skuader – vazhdon e perditshmja Torineze. – sebashku me njeriun e zones Icardin. Keshtu do te tentohet te gjehet fitorja qe mungon nga 29 tetori: Objektivat e vendosur ne fillim te sezonit duken nje mirazh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.