Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

2,232 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Gabime ne llogaritje dhe nuk eshte ceshtje moduli. Kushdo mund te vuaj ne San Siro. Merkato? Lennon…”

Mancini: “Gabime ne llogaritje dhe nuk eshte ceshtje moduli. Kushdo mund te vuaj ne San Siro. Merkato? Lennon…”
Bujar Berishaj

“Sa i perket Lennon nuk kemi biseduar kurre, nuk eshte pjese e merkatos sone. Ka lojtar tjere, nese mund te mberrijme.”

Edhe Roberto Mancini largon thashethemet per sulmuesin e Tottenham dhe e ben per Sky pas 2-2 kunder Lazios: “Ajo e pjeses se pare mund te ishte nje zgjidhje e mire, por eshte e qarte qe kur peson ne fillim ndryshon planet. Kemi hasur ne veshtiresi kunder nje skuadre qe eshte e mire ne kundersulme. Por moduli nuk ndryshon shume. Ne pjesen e dyte skuadra ka reaguar, por nuk mendoj se eshte per shkak te taktikes. Gabimet individuale? Per fat te keq i kemi bere, por ne llogaritje. Nuk mendoj se per nje muaj do te shnderrohemi ne Barcelone apo Bayern.”

Dikush vuan San Siron?
“Mund te jene disa veshtiresi, por duhen tejkaluar. Shpresoj te jemi me te mire ne ndeshjet e ardhshme.”

Mbi paraqitjet e Icardi dhe Dodo?
“Do te flas me ta ne shtepi, jo ne TV. E perserise: te pesojme gola te tille na ka vene ne veshtiresi. Por nese shikojme golat e pesuar, kuptohet qe nuk eshte problem taktik. Mendoj se duhet te permiresohemi ne shume pika.”

Mund te ndihmoj merkato?
“Skuadra duhet te punoj per te kerkuar te permiresohet pertej blerjeve. Nese pastaj do te kemi fatin te marrim lojtar tjere ne rolet ku kemi nevoje do te ishte mire.”

Kovacic?
“Po permiresohet, i ka te gjitha cilesite. Jo fal meje, do te permiresohet dite pas dite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.