Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,401 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “I kenaqur nga fitorja dhe rezultati. Ne veshtiresi sepse…”

Mancini: “I kenaqur nga fitorja dhe rezultati. Ne veshtiresi sepse…”
Xhorxh Gellci

Topi? Me ka ardhur fiks ne fytyre“, – ben shaka Mancini ne Sky pas goditjes te marre nga Andreolli.

Jam i kenaqur nga rezultati dhe nga pjesa e pare, jo nga e dyta. Kemi rene shume me treshen e lojtareve mbrapa Icardit, por ishte e parashikueshme. Humbisnim topin: problemi ishte sepse ata nuk kishin 90 minuta ne kembe. Podolski ka bere gjithmone ate rol, Hernanes po meson dhe Palacio eshte shume mire. Guarin? Ai ka fizikun per te luajtur aty. Nese meson dhe permiresohet, dicka qe nuk eshte e thjeshte per nje lojtar me karakteristika te ckatuara – besoj se mund t’ja dale.

Pastaj mbi ndeshjen: “Po punojme mire, por eshte nje fitore qe nuk e ndryshon rrugen tone. Sot ishte e rendesishme te fitonim dhe te benim mire me kete modul disi shume ofensiv. Por nese gjejme gjendjen optimale fizike, mund te luajme keshtu. Dhe e perseris: edhe Hernanes mund te luaje para mbrojtjes. Pirlo ka dhene spektakel per disa vjet, tani po e ben Verratti: nuk duhet vetem fiziku, por edhe mendja.” 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.