Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Interi eshte krenari, deshirojme EuropaLeague. Kovacic? Shpresojme te jete nata jone. Vidic…

Mancini: “Interi eshte krenari, deshirojme EuropaLeague. Kovacic? Shpresojme te jete nata jone. Vidic…
Inter Club Staff

Sot Roberto Mancini ka folur per mediat ne prag te ndeshjes se neserme ne Celtic Park. Keto jane fjalet e thena sot nga tekniku zikalter, ku i eshte pergjigjur te gjitha pyetjeve te gazetareve.

CELTIC – “E dime qe Celtic eshte nje skuader e forte, qe luan me topin ne toke, kane lojtare te forte dhe shume teknik.”

DAILA – “E kujtoj kur Daila erdhi qe te shikonte Mancherster, eshte nje teknik i ri dhe shume i pergatitur. Ne ate kohe vinin shume tranjere te ri, ai erdhi nja 3-4 vite me pare, mendoj se ka nje eksperience te rendesishme, por vinin shume ne ate kohe.”

RENDESIA E NDESHJES – “Europa League eshte nje turne i rendesishem, per ne eshte e veshtire. Do te kete shume skuadra te forta, do te jete nje eksperience e bukur. Shpresojme te shkojme deri ne fund te turneut.”

PROGRES – “Mendoj se eshte nje ndeshje shume e rendesishme, mentaliteti yne eshte ai qe te permirsohemi ndeshje pas ndeshje. Ajo e nesermja do te jete nje ndeshje e ndryshme sepse luhet ne 180 minuta, prandaj skuadra duhet te vazhdoje te permirsohet.

DIFERENCA NE KUPE DHE KAMPIONAT – “Ndeshje me siguri e ndryshme nga kampionati, do te luftojme. Skuadra kundershtare eshte shume fizike. Neser vendosim.”

AMBICIET – “Shpresojme te shkojme deri ne fund per shume arsye. Tani duhet te mendojme per kete ndeshje dhe jo per finalen. Ka 4 raunde, eshte akoma larg. Nderkohe kerkojme te kalojme kete raund dhe pastaj shohim. Shpresojme te shkojme ne fund.”

PUBLIKU – “Besoj qe do te jete nje atmosfere e jashtzakonshme, keshtu eshte e drejte qe Celtic te mbeshtetet edhe ne tifozet e vet. Nese ne duam te rritemi ky eshte nje moment fondamental. Atmosfere e bukur per ata por edhe per ne.  Per kete duhet te japim dicka me shume.”

LOJA E CELTIC – “Futbolli skocez eshte permiresuar ne vitet e fundit. Nese luajne ne kete menyre eshte me mire sepse mund te synojne te fitojne.”

KOVACIC – “Shpresojme te jete nata jone ne pergjithesi. Pastaj Mateo per ne do te jete nje lojtar i rendesishem.”

PRECEDENTET – “Jam krenar qe jam trajner i Interit dhe shume i lumtur qe luaj kete ndeshje ne nje stadium te tille me atmosferen qe do te gjejme, qe ne Itali ka rene pak. Do te jem akoma me shume krenar nese tifozet tane ne fund mund te festojne.”

VIDIC – “Vidic pas Sassuolos ka pasur probleme fizike, tani duhet te jete mire. Nese nuk do e nis nga fillimi mund te jete gjithmone e me i rendesishem per kete ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.