Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

4,780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Jam sqaruar me Tohir. Ne fillim mendova se do mernim vetem futbollistet e lire. Banega ka kualitet, Toure…

Juxhin Nebiaj

Vijne fjalet e para te Roberto Mancinit qe pas zyrtarizimit te marveshjes per shitjen e aksioneve te klubit zikalter, te cilat kaluan nga Erick Tohir tek Zhang Jindong. Tekniku ziklater ka folur per Radio Deejay:

“Kam folur me Tohir disa dite me pare, dhe me ka shpjeguar se cfare do te ndodhte. Por jo me pare, nuk me kishte treguar njeri. E ardhmia ime? Keni jave e jave qe me pyesni. Qendroj, qendroj…”

“Rreth shoqerise se re nuk di asgje, kur te qartesohen gjerat do te ulemi te flasim. Nuk kam qen kurre afer stolit te kombetares Italiane. Banega? Ever eshte nje lojtar qe ka cilesite e futbollistit qe skuadres sone i mungonte, ishte nje mundesi qe nuk duhej humbur”.  Me Suning kane dal skenare te ndryshme merkatoje? “Perpara disa javeve te gjithe mendonim se mund te mernim vetem lojtare te cileve ju skadonte kontrata, per te respektuar FFP. Toure? Nuk me ka telefonuar, dhe une nuk e kam thirrur…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.