Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,068 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini, jashte ose brenda: ne New York do te ndodhe takimi kaq shume i pritur me Suning

Mancini, jashte ose brenda: ne New York do te ndodhe takimi kaq shume i pritur me Suning
Inter Club Staff

Situata eshte e kompromentuar, por nuk eshte ende ne piken kur nuk ka zgjidhje. Kete gje e ka treguar Gazzetta dello Sport ne perpjekje per te shpjeguar situaten e nxehte ndermjet Roberto Mancinit dhe Interit.

Pas nje dite pushimi total (dje stervitja u anullua sepse skuadra pati nje shtyrje te udhetimit per ne New York pas ndeshjes me PSG, tekniku zikalter e ka shfrytezuar diten duke menduar per te tashmen dhe te ardhmen e tij e duke menduar per nje doreheqje te mundshme: zgjidhja e pare do te ishte heqja dore nga 5 milionet qe mbeten nga kontrata e tij qe skadon me 30 qershor 2017, ndersa e dyta do te ishte ti kalonte topin Suning, qe nese deshiron ta shkarkoje do te perballet me penalitetin e pershkruar ne kontrate. Rruga e mesme eshte me pak e dhimbshme: Suning qe i paguan gjysmen e 5 milione eurove dhe Mancio qe jep doreheqjen. Por Roberto Mancini nuk deshiron para, ne kete moment deshiron siguri nga klubi dhe transferime ne nivelin e objektivave.

IZOLIMI – Mancini ka zgjedhur rrugen e vetmise reflektive (pervec se nje telefonate me Gregucci per te pyetur per te rejat nga lojtaret e tij ne Val Pusteria) ai ka bere vetem nje shtetitje i vetem ne New York. Argumenti qe e ka bere te pyese me shume veten eshte se pse merkato ka ikur nga duart e tij ne duart e disa te tjereve. Per kete ka folur edhe me Piero Ausilion, Massimiliano Mirabellin dhe Giovanni Gardini (njerezit qe ka punuar per merkaton ne sezonin e fundit). Jane ata qe mundohen ti rrine afer Mancios ne kete moment, qe ndihet i braktisur dhe jo i kenaqur ne merkato. Ai eshte mesuar te kete kontroll mbi merkaton.

PERBALLJA – Ne mendjen e Mancios – percakton e perditshmja Italiane – ekziston ideja per te rezistuar akoma dhe te qendroje tek Interi: do i mjaftonte nje takim ku do i sqaroheshin te gjitha gjerat, do i qartesohej strategjia dhe do i tregohej hapur mbeshtetja. Ai deshiron te kuptoje ambicjet. Sot ne darke, ne darken gala, do te behet tentativa e pare e ndoshta edhe e fundit me pronaret kineze. Jashte apo brenda, mungon shume pak per ta mare vesh. Mancini mund ta mare vesh sot te ardhmen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.