Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini kerkon dy sulmues krahu, Cerci emri i pare. Lennon dhe Ramirez hipoteza, Balo…

Mancini kerkon dy sulmues krahu, Cerci emri i pare. Lennon dhe Ramirez hipoteza, Balo…
Bujar Berishaj

“Kerkojme nje sulmues krahu, ne fakt dy. Duhet te jete i forte teknikisht, i shpejte dhe me personalitet. Duhet te jete nje lojtar i kompletuar. Kerkojme dy te tille. Por, nuk do te jete e lehte.”

Kete gje kishte thene Mancini ne konferencen per shtyp ne prag te ndeshjes me Lazion, emrat qe lidhen me Interin jane te shumte por me me pak se 10 dite deri ne fillim te merkatos kuadri por merr nje pamje komplete.

CERCI NE POLE POSITION – Sulmuesi i pergjgijet ne menyre perfekte lojtarit te kerkuar nga Mancini dhe mund te jete ai numri nje per te veshur bluzen zikalter. Nese do ishte vetem per lojtarin, kalimi i tij tek Inter do te ishte nje formalitet qe pret zyrtarizimin, por problemi eshte kerkesa e Atletico Madrid qe nuk do te shes nje investim tebere vetem 6 muaj me pare dhe per kete kerkon 15 milion euro per te mbuluar transferimin. Colchoneros duan ta shesin me titull perfundimtar dhe jo ne huazim, kurse Interi kerkon nje huazim pa oblgim blerje: i perket Ausilios dhe Bertas qe te takohen dhe te jene ne gjendje t’i ofrojne Cercin teknikut zikalter, Mancinit.

LENNON LAST MINUTE – Ne oret e fundit eshte permendur emri i Aaron Lennon, sulmesit te Tottenhem qe nen urdherat e Pochettinos po luan pak dhe mund ta marr seriozisht ne konsiderate nje largim drejte Italise. Anglezi i pergjgijet lojtarit te kerkuar nga Mancini, ndoshta me nje minus te vogel sa i perket personalitetit, por mund te jete ai sulmuesi numer dy per ta sjell ne Appiano. Problemi eshte vleresimi i anglezeve: 9 milione euro jane shume dhe nese nuk shtyhet me kalimin e kohes atehere gjithcka do te karakterizohej nga nje huazim. Marreveshja mund te jete e mundur edhe pse duhet kuptuar nese si situata mund te zhvillohet nese ne tratative perfshihet Fredy Guarin.

SALAH E CAMPBELL NE SFOND – Deri pak jave me pare te dyte se bashku me Konoplyankan dhe Bakkalin ishin emrat me te permendur per sulmin. Tani qe merkato po afron emrat e tyre jane ”shuar” ne sfond duke limituar mundesine per kalim ne Milano, edhe pse Bakkali e Konoplyanka do te ishin emra te mire per veren, atehere kur do te jene lojtar te lire meqe ju skadon kontrata.

HIPOTEZA RAMIREZ – Vleresohet 8 milione euro, dhe eshte i huazur tek Hull City nga Southampton. Nje lojtar qe josh Interin dhe Mancinin prej kohes. Luan me mire si trekuartsit por mund te pershtatet edhe si sulmues krahu. Per te vlen e njejta gje sikurse per Lennon, duhet punuar per kartonin e tij. Inter e monitoron dhe kush e di qe ne fund te merkatos nuk mund te transferohet ne Milano.

BALO UTOPI. APO JO? – Kapitulli i lidhur me Balotellin eshte gjithmone i mprehte, por jo mjaft utopik. Pervec ceshtjeve psikologjike, ne nivelet ekonomike kthimi i Marios ne Milano do te ishte shume sfidues: sulmuesi eshte transferuar ne Anfield per gati 20 milion euro, dhe duhet kuptuar nese Reds jane gati te privohen apo si Atletico per Cercin, duan te mbushin arkat me para dhe te mso humbin. Vullneti i lojtarit nuk eshte shume i qarte, por stafit teknik i pelqen dhe Mancini eshte tifozi i pare i tij, sic e ka thene edhe vet. Te presim dhe te shohim se cfare do te ndodh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.