Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,829 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Kovacic? Shume mire edhe me te. Mbrojtja? Do te punojme. Shaqiri…”

Mancini: “Kovacic? Shume mire edhe me te. Mbrojtja? Do te punojme. Shaqiri…”
Bujar Berishaj

Ne fitore e paster. Inter fiton ne Bergamo, kalon Milanin ne klasifikim, dhe pregaditet te ballafaqohet ne menyren me te mire te mundshme  impenjimin europian me Celtic. Ne mikrofonat e Premium Calcio, Roberto Mancini ka analizuar paraqitjen me Atalantan:

“Nevojitej kjo fitore per te pregaditur me mire ndeshjen e Europa League, por duhet te vazhdojme te punojme. Do te kete edhe zhgenjime, shpresojme te mos vijne. Do te bejme gjithcka per te bere mire. Kemi fituar nje nje fushe shume te veshtire, Atalanta eshte nje skuader e mire.”

KOVACIC – “Eshte sigurisht nje ceshtje qe edhe pa te Inter do te kishte fituar. Ka qene jasht per disa ndeshje, por kemi bere paraqitje te medha edhe me ate ne fushe.”

ICARDI – “Ka ndodhur gjithcka ne mengjes dhe ka qene me mire te mos luaj.”

GUARIN – “Jam i lumtur per Guarin, eshte nje lojtar i mire dhe kishte nevoje per besim. Ndonjehere gjerat nuk shkojne mire edhe per arsye tjera, por nuk mund te flas per gjera qe nuk di. Po luan mire, e bente edhe me pare. Nese ben gola eshte akoma me mire.”

MBROJTJA – “Po punojme. Ndonjehere gabojme, ndonjehere bejme me mire, por eshte ceshtje koncentrimi dhe gjerave tjera. Duhet pak kohe.”

OBJEKTIVAT – “Europa League eshte nje kompeticion shume i veshtire kete vit. Nuk do te jete thjeshte dhe duhet te kemi edhe pak fat per t’i shkuar ne fund. Ne kampionat nuk ka ndryshuar absolutisht asgje, eshte e kote te shikojme klasifikimin. Per dy muaj do te shohim ku jemi.”

BESIMI – “Ishte nje ndeshje e veshtire, nuk fitonim shume ne Bergamo. Besimi i skuadres eshte shume i rendesishem. Nese punohet dhe nuk vijne rezultatet eshte pak zhgenjim. Nese fitoni shkon shume me mire. Shpresojme te vazhdojme keshtu.”

SHAQIRI – “Po rritet poshte profilit te gjendjes fizike dhe verehet. Penalltia. Nuk e kam pare mire.”

REKUPERIMET – “Jane te gjithe ne dispozicion per transferten e Europa League. Nuk do te punojme ne vecanti, besoj se te gjithe mund te rekuperohen per ndeshjen me Celtic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.