Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

1,785 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Le te mbajme gjalle shpresen. Investitoret e rinje? Nuk jemi corjentuar. Jovetic dhe Eder…

  • On 23/04/2016, 22:59

Ne perfundim te ndeshjes Roberto Mancini eshte ndalur ne mikrofonat Premium Sport:

Fitore e rendesishme, rreziku ne finalen e ndeshjes?

Keshtu eshte, edhe me Genoan ndodhi e njejta gje, zhvillojme shume aksione dhe ndeshjet marin rrjedhe te cuditshme. Krijojme shume por duhet te mbyllim ndeshjen me heret.

A ju ka kerkuar Presidenti te beni nje ndeshje te madhe perpara syve te partnerve kinez?

Duhet te mbajme akoma nje fije shprese gjalle, kjo fitore na e mundeson dicka te tille.

Sa keqardhje keni per kete sezon?

Te presim, nuk eshte nje sezon skandaloz, te shohim ne fund.

Do te beni tifo per Napolin?

Do te shpresojme ne ndonje hap fals te Romes, gjithsesi ata meritojne te jene aty, kane qen te mbrekullueshem.

Goli rikonfirmon Jovetic?

Jo vetem goli, ai di te luaje futboll, mund te bej shume me shume.

Ne pjesen e pare ishit pak te ngadalte ne qarkullimin e topit ndersa ne pjesen e dyte Jovetic u terhoq dhe gjerat shkuan me mire?

Pas 1-0 u vendosem mire ne fushe. U treguam te zote dhe luajtem nje ndeshje te bukur.

Ndeshja ishte pergatitur me nje Brozovic ne krah qe levizte mbrapa sulmuesave?

Duhej te luante ne te djathte por me pas luajti me perpara per ti lene hapesire Nagatomos.

Jovetic dhe Eder ne forme, ndryshon dicka?

Mund te luajne sebashku. Jam i lumtur per te dy sepse e meritonin te shenonin. Eder me ne fund u zhbllokua dhe jemi te lumutur.

Tifozet jane te corjentuar, si i shikoni zhvillimet e partnerve kinez?

E ardhmja ime nuk eshte nje problem, per te tjerat nuk e di. Interi dhe tifozet e saj duhet fokusohen tek futbolli. Ne gjithmone kerkojme te fitojme, jemi te qete.

Dy kampiona per merkaton e ardhshme. Cfare mendon per Biglian?

Une jam ketu per te trajnuar dhe ju gazetaret per te folur, vendos une per lojtaret qe me nevojiten. Keni nxjere emra te lojtarve qe kushtojne shume, nuk eshte e drejte te permendim emra. Shume kane profil kampioni, kemi te rinje dhe na duhen lojtare me kualitet teknik dhe personalitet.

Goli i pare per Eder, cfare do te thote?

E dinim qe do te shenonte, ka qene i pafat me pare. Shpresoj qe tani te jete me i qete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.