Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,928 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Me Shaq-Brozovic, do permirsohemi. Do shkojme ne CHL, se di si, por do shkojme…”

Mancini: “Me Shaq-Brozovic, do permirsohemi. Do shkojme ne CHL, se di si, por do shkojme…”
Inter Club Staff

Ne fundin e humbjes se shemtuar ne shtepi kunder Torinos, Roberto Mancini ka treguar zhgenjimin e tij ne mikrofonat e Rait.

Keto jane mendimet e tij: “Ka shume gjera qe duhen konsideruar dhe duhen vene bashke. Jam i zhgenjyer per humbjen ,futbolli eshte absurd dhe i pameshirshem. E pasi them kete, them edhe qe jam i lumtur me ate qe pashe ne fushe nga skuadra. Problemi qendron tek 30 metrat e fundit. Duhet te rritemi atje. Lojtare ne repartin e avancuar kane shume deshire, deshire per te shenuar, por duhet te tentojne me shume. Kemi lojtare shume te mire, por perpara duhet te jene me te ‘keqinj’. Vendi i trete? Duhet te vazhdojme te besojme, gjeja me e rendesishme eshte te vazhdojme te luajme keshtu. E di qe skuadra ka deshire te besoje e te luftoje. Perpara portierit duhet shenuar, e kjo na ka munguar. Merkato? Shaqiri eshte mbrapa ende me pergatitjen, kur te rikthehet ne forme do te beje shume mire. Me te do te permirsohet edhe skuadra, ashtu si edhe me Brozovic. Thohir eshte me siguri i zhgenjyer, nuk e kam takuar akoma. Jam i sigurte qe do te shkojme ne Champions, e nuk e di se si, por do ja arrijme. Duhet te punojme me qetesi edhe ne momentet negative.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.