Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini, nje tjeter revolucion nese arrihet Champions. Nga Benzema te Berardi….

  • On 27/03/2016, 10:28

Ne rast se sezonin e ardhshem do te luajme ne Europa League do te kete vetem disa nderhyrje te vogla, por nese arrijme Champions pritet nje revolucion. Eshte Corriere dello Sport qe flet per kete revolucion.

Duke filluar nga sulmi, Mancini po mendon per nje sulmues “te rende”: I pari eshte Benzema i cili me ardhjen e mundshme te Lewandowski do te largohet nga Madridi. Pervec francezit ne liste jan edhe: Milik (Ajax), Calleri (San Paolo), por dhe sulmuesa krahu: Candreva, Berardi, Boufal ose Bellarabi.

Ndersa ne mesfushe Mancini kerkon personalitet dhe kualitet: Touré (Manchester City) i cili pavarsishte refuzimit te veres se shkuar, mund te rihapet si piste. Pothuajse eshte mare me zero Banega, por po ndiqen dhe Soriano (Sampdoria), Diarra (Marsiglia) dhe Bazoer (Ajax).

Ne mbrojtje njeri midis Miranda, Murillo e Jesus do te largohet. Ndiqet Veltman (Ajax), Bruma (PSV) dhe Neustadter (Schalke 04). Ndersa per mbrojtesat e krahut po vezhgohen: Caner Erkin (Fenerbahçe) i cili mund te vij me parametra zero, Bruno Peres (Torino), Clichy-Zabaleta (Man City), Vrsaljko (Sassuolo), Semedo (Benfica) dhe Van der Wiel (PSG).

Ndersa ne porte ne rast largimi te Handanovic, jane piketuar: Perin, Sirigu dhe se fundmi Neto.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.