Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Reagim i mire, mund te barazonim. Shaqiri ka ndryshuar ndeshjen, Podolski duhet te jap me shume”

Mancini: “Reagim i mire, mund te barazonim. Shaqiri ka ndryshuar ndeshjen, Podolski duhet te jap me shume”
Bujar Berishaj

“E dinim qe Fiorentina edhe nje skuader shume e mire. Kemi pasur shume raste per te barazuar, por skuadra ka bere ate qe duhej. Pas shume ndeshjeve mund te kete pak lodhje. Rasti i Palacios? Ka qene i madh, nese do ia kishte pasuar Icardit mund te benim gol. Por skuadra ka reaguar mire, mund te barazonim qetesisht. Ka shkuar keshtu, duhet te jemi te lumtur per reagimin qe eshte bere, sepse Fiorentina eshte nje skuader shume e mire.”

Flet keshtu Roberto Mancini pas nokautit kunder Fiorentines.

“Problemi ka qene ai i te qenit hezitues, duhej te ishim me cinik dhe te shpresonim te benim me shume ne pjesen e pare ne sulm, por ne fund nuk mund te benim me shume. Icardi nuk largohet per 40 milione? Ishte me e rendesishme te fitonim sonte (qesh). Shaqiri? Nuka ka luajtur nga fillimi sepse ka luajtur te enjten. Kur eshte futur ndeshja ka ndryshuar, por edhe Kovacic eshte i mire. Podolski duhet te bej me shume, e dime qe mund te jap me shume dhe shpresojme qe mund te jap me shume.”

Mbi ndeshjet e ardhshme te zikalterve: “Nuk jemi ne gjendje te zgjedhim objektiva, do te kerkojme te provojne deri ne fund ne te dy kompeticionet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.