Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

2,190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Sot pas kartonit te dyte te kuq nuk e kemi perdorur trurin! I lumtur per Podolskin, kurse Hernanes dhe te tjeret…”

Mancini: “Sot pas kartonit te dyte te kuq nuk e kemi perdorur trurin! I lumtur per Podolskin, kurse Hernanes dhe te tjeret…”
Bujar Berishaj

Inter kalon dhe e vuan Udinese pavaresisht superioritetit te dyfishte numerik. Per Sky, Roberto Mancini komenton ndeshjen:

“Nuk e kuptoj pse, pas kartonit te dyte te kuq, disa nga lojtaret tane kane ndaluar se luajturi dhe kane filluar te te bejne shaka. Nuk eshte e mundshme ta vendosesh ne diskutim nje ndeshje te luaj shume me mire 11 vs. 11 sesa 11 vs. 9. Ndonjehere nuk mendojne. Truri sherben per te menduar dhe per ta perdorur. Dukej nje ndeshje e fund-veres, nuk eshte mire. Skuadra ka luajtur shume mire 11 vs. 11, Udinese eshte gjithashtu ne forme te shkelqyer. Por qendrimi i skuadres pastaj nuk ka qene mire, nuk mund ta lejojme nje gje te tille.”

Sot ka shenuar edhe Podolski: “Per gjermanin eshte akordi qe te kthehet ne Londer ne fund te huazimit. Jam i lumtur per ate, sepse eshte nje profesionist i madh.”

Sa i perket merkatos: ndonje italian i ka shkelur syrin Interit? “Nuk eshte e lehte t’i gjesh me kualitete qe na duhen. Por sot kemi luajtur mire deri tek kartoni i dyte i kuq. Dukej se askush nuk donte te shenonte dhe pastaj nje gol mund te behet ne fund, sic gati u be.”

Ku ka gabuar Interi sonte? “Them qe duhet te perdorim koken, topi duhet qarkulluar. Kur jane te perqendruar, skuadra ben gjithcka mire sepse jane te perqendruar. Per shembull, Hernanes eshte nje nga ata qe bashke me te tjeret nuk me ka pelqyer ne 25 minutat e fudnit.”

Pastaj per promovimin e Carpit ne Serie A: “Jami lumtur per skuadren dhe per teknikun Castori, e meriton.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.