Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,364 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “UCL, jemi gati. Shaqiri nuk i ka 90′, asgje kunder Osvaldos. Toure? Top player, te shikojme. Brozovic…”

Mancini: “UCL, jemi gati. Shaqiri nuk i ka 90′, asgje kunder Osvaldos. Toure? Top player, te shikojme. Brozovic…”
Bujar Berishaj

Inter-Torino, me Championsin ne shenjester vetem 7 pike larg. Mancini pret skuadren e Venturas qe prej humbjes kunder Juventusit me 30 nentor ka 4 barazime dhe 2 fitore. Nga  Appiano Gentile, Roberto Mancini i pergjigjet pyetjeve te gazetareve.

Cfare Interi doni te shihni ne pjesen e dyte te kampionatit?
“Pres nje ndeshje mire te zhvilluar, duke vazhduar vijen nga fitorja kunder Sampdoria.”

Cfare mesazhi ka derguar presidenti ne kete mengjes?
“Jemi pershendetur dhe kemi shkembyer urime per nje vit te mire. Pastaj kemi drekuar dhe kemi folur se bashku.”

Do te ndryshoj tabela e marshimit ne pjesen e dyte te kampionatit?
“Kemi kohe, por duhet te ndryshojme marshin tone. Eshte e veshtire, jemi prapa dhe duhet te nxitojme: nuk mund te gabojme.”

Si eshte Shaqiri?
“Nuk mendoj se mund te luaj 90 minuta. Vendosim neser ne mengjes.”

Brozovic eshte duke ardhur, cfare lojtari eshte?
“Fillimisht mendojme per Torinon, nese vjen ndonje lojtar do te flasim.”

Icardi mund te pushoj?
“Ka kaluar nje jave te bukur, shpresoj qe mund te vazhdoj me gola.”

Cilat jane problemet qe mund te krijoj Torino?
“Jane nje skuader e mire me trajner te mire. Ne Empoli kemi luajtur keq, por jane edhe kundershtaret. Jemi mbrojtur, por eshte nje situate e lojes. Duhet te jemi kompakt, pavaresisht lojes se pakte te ofruar.”

Prisni me shume nga Guarin dhe Hernanes?
“Guarin ka bere nje ndeshje te mire, nuk kemi bere sa duhet me sulmuesit e krahut, keshtu dy mesfushoret e qendres kane bere detyrat e tyre. Sa i perket brazilianit, po. Mendoj se mund te bej me shume sepse kualitetet e tij jane te qarta. Te gjithe duhet te japin me shume.”

A eshte Interi akoma joshes per te kerkuar lojtar si Toure?
“Sigurisht, eshte nje klub i madh, me i madh se skuadrat tjera qe jane ne krye.”

Kovacic mund te luaj edhe ne mes?
“Do te provojme, ka karakteristikat per ta bere. Do te provojme.”

Synohet vendi i trete ne vend te fitores se Europa League?
“Nuk do te kete shitje, titullaret potencial nuk do te largohen. Ne listen UEFA kemi tre ndryshime, do te vendosim mes Shaqirit dhe Podolskit, pastaj do te kerkojme edhe dy te tjere per listen.”

Lojtaret qe ke ne mendje per te luajtuar para mbrojtje neser?
“Hernanes, Kuzmanovic, Krhin, jane mundesite.”

Si e sheh skuadren? Sa jane shenjat e permiresimit?
“Empoli ka luajtur mire, dje nje skuader e liges se kater ka vene ne veshtiresi Manchester United. Toskanet luajne ne Serie A dhe kane vene ne veshtiresi. Ne jemi mire.”

Toure eshte nje mundesi konkrete?
“E kam stervitur dhe ka qene shume i mire. E kam kerkuar tek Inter edhe me pare? Mendoj qe eshte nje nga me te miret ne bote, por tani eshte tek City. Diskursi tani eshte i veshtire, te shohim ne te ardhmen.”

Duket se ka shperthyer Ausilio-mania: cfare mendoni?
“Une e falenderoj, e gjtihe shoqeria e meriton nje falenderim. Te gjithe po bejne maksimumin.”

Osvaldo mund te shkoj tek DC United? (pyetje ne menyre shakaje)
“Nuk kam asgje kunder tij, shpresoj qe mund te gjej zgjidhjen me te mire dhe i uroj me te miren.”

Besoni qe keni pak mundesi ne sulm?
“Jemi me te manget ne zona tjera. Nese jemi pa fat mund te jemi te pakte edhe ne sulm. Nese do te shkojme para ne Europe duke pasur nje sulmues me pak, do te kerkojme te gjejme zgjidhjen ideale.”

Cfare ju shtyn te jeni optimist?
“Ndeshjet te bejne te besosh ne disa gjera, ndoshta negative, por ne realitet nuk eshte keshtu. Pika ne Empoli, kush e di, mund te jete decisive. Ne megjithahte duhet te kerkojme te fitojme, duke luajtur si ne Torino.”

Mbrojtja duket se po permiresohet: sot ka me shume siguri?
“Kemi ndryshuar modulin, keshtu nuk mund te krahasojme me mbrojtjen e meparshme. Mund te permiresohen akoma.”

Lucas Leiva dhe Lass Diarra: cila eshte rruga me e thjeshte?
“Nuk e di, nuk jane rruge te thjeshta. Te shohim cila do te jete rruga me e thjeshte.”

Ranocchia eshte ne dispozicion? Mund te luaj nga minuta e pare?
“Lojtari eshte rekuperuar dhe mund te luaj nga fillimi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.