Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,039 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marca – 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadra ne karrieren e tyre: 3 Interista ne liste

Marca – 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadra ne karrieren e tyre: 3 Interista ne liste
Inter Club Staff

Totti, Zanetti, Maldini, tre legjenda qe pervec se kane qene tre futbolliste teper te medhenj, kane qene mbi te gjitha kapitena dhe flamuj te Romes, Interit dhe Milanit.

Por sot futbolli ka ndryshuar, lojtaret-flamuj nuk ekzistojne me dhe jane shume te rralle. Ne te kundert, ata qe nderrojne skuadrat shpesh jane shume me te shumte.

Per kete ka shkruar e perditshmja spanjolle Marca, e cila ka stiluar nje liste me 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadra ne karrieren e tyre.

Shume njohje te vjetra te futbollit italian ne kete liste, por mbi te gjitha 3 lojtare qe kane veshur bluzen e Interit.

Ja lista e plote me 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadrat e tyre:

#20 – Samuel Eto’o – Kamerun

Eto'o che bella co Inter

12 skuadra. Lojtari afrikan ka lene me shume shenje tek Barcelona dhe tek Interi. Pas transferimit nga Milano, ai shkoi tek Anzhi ne Rusi.

#19 – Andy Cole – Angli

Andy Cole

12 skuadra. Sulmuesi anglez ka luajtur vetem ne ksuadra angleze por me shume sezone ka luajtur me bluzen e United.

#18 – Christian Vieri – Italia

Christian Vieri is dejected following a miss

12 skuadra. Sulmuesi italian ka rene me shume ne sy nga te gjitha skuadrat me bluzen e Interit, por ka lene kujtime te bukura edhe ne Spanje ku ka veshur bluzen e Atletico Madrid.

#17 – Pablo Osvaldo – Italia.

osvaldo inter

12 skuadra. Sulmuesi argjentinas i cili ka luajtur me se shumti ne Itali, ka veshur edhe bluzet e Interit, Romes, Espanyol dhe Boca.

#16 – Ade Akinbiyi – Angli

Related image

13 skuadra. Sulmues anglez i cili ka luajtur me shume ndeshje me skuadrat vendase. Nder te tjera, ka veshur fanellat e Norwich, Stoke dhe Burnley.

#15 – George Best – Irlande

George Best

13 skuadra. Legjenda e Manchester United ka luajtur edhe ne Afriken e Jugut, Amerike dhe Australi.

#14 – David Carney – Australia

Image result for David Carney

13 skuadra. Sulmuesi australian ka bere karriere me shume ne Angli.

#13 – Carlos Aranda – Spanje

Carlos Aranda

13 skuadra. Sulmuesi andaluzian ka luajtur gjithmone ne Spanje.

#12 – Nicolas Anelka – France

MALDINI/ANELKA/PARIS SAINT GERMAIN - AC MAILAND 1:1

13 skuadra. Sulmuesi francez ka luajtur edhe ne skuadra te medha si Real Madrid, Chelsea dhe PSG.

#11 – Navarro Montoya – Argjentina

Image result for Navarro Montoya

14 skuadra. Portieri karizmatik ka lene kujtime teper te bukura ne Spanje, sidomos tek Estremadura, Merida dhe Tenerife.

#10 – Antonio De Nigris – Meksike

Image result for Antonio De Nigris

14 skuadra. Sulmuesi meksikan, gjate qendrimit ne Spanje, ka veshur edhe bluzen e Villareal.

#9 – Rivaldo – Brazil

Rivaldo

15 skuadra. Talenti brazilian ka lene shenje tek Deportivo dhe mbi te gjitha Barcelona ne Spanje. Ne Itali ka veshur edhe bluzen e Milanit.

#8 – Sasa Bjelanovic – Kroacia

Sasa Bjelanovic e Ivan Cordoba

17 skuadra. Sulmues kroat qe ka ndertuar karrieren e tij kryesisht ne Itali duke luajtur tek skuadra si Verona, Torino, Genvoa, Ascoli, Atalanta dhe shume te tjera.

#7 – German Carty – Peru

Image result for German Carty -

20 skuadra. Sulmues peruan, ka luajtur ne vende te ndryshme si Peru, Meksike, Bolivi dhe El Salvador.

#6 Adrian Czornomaz – Argjentine

Related image

20 skuadra. Sulmues ne shume skuadra argjentinase si Quilmes, Banfield dhe San Lorenzo.

#5 – Mario Jardel – Brazil

Mario Jardel

20 skuadra. Sulmues brazilian, ka fituar kepucen e arte kur luante tek Porto, skuader ku ka pasur vitet e tij me te mira si lojtar.

#4 – Steve Claridge – Angli

Image result for STEVE CLARIDGE

22 skuadra. Ky lojtar anglez ka luajtur me skuadra si Crystal Palace, Millwall apo Birmingham City.

#3 – Loco Abreu – Uruguay

Related image

24 skuadra. Sulmuesi karizmatik uruguajan ka luajtur ne shume vende te ndryshme. Gjate qendrimit te tij ne Spanje ka veshur bluzen e Deportivos dhe Real Sociedad.

#2 – Lutz Pfannenstiel – Gjermania

Image result for Lutz Pfannenstiel

26 skuadra. Portieri gjerman ka luajtur ne shume vende anembane botes si Zelanda e Re, Malesia, Kanada apo Namibia. Aktualisht punon si zbulues talentesh per Hoffenheim.

#1 – John Burridge – Angli

John Burridge

29 skuadra, ku shume prej tyre jane angleze. Ka qene portier ne klube si Manchester City, Aston Villa dhe Newcastle.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.