Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marca – Cancelo, Inter ka kerkuar uljen e cmimit: pergjigja e Valencias…

Marca – Cancelo, Inter ka kerkuar uljen e cmimit: pergjigja e Valencias…
Inter Club Staff

Kjo eshte me siguri nje nga ceshtjet me te nxehta te merkatos se Interit. 

Behet fjale per Joao Cancelon dhe operacionin e dyfishte me Kondogbia.

Sipas asaj qe eshte thene pak minuta ne Spanje, duket se ka konfirmime per sa i perket marreveshjes Valencia-Kondogbia: edhe sipas edicionit online te Marcas ne fakt, klubi spanjoll duket se ka vendosur perfundimisht per te paguar 25 milione euro tek Interi per te blere perfundimisht kartonin e tij.

Po kjo marreveshje vlen dyfish sepse mund te kete te reja edhe per sa i perket te ardhmes se Joao Cancelo i cili mund te beje rrugetimin e kundert me ate te francezit.

Pikerisht per kete arsye, duket se Interi po tenton te gjeje nje marreveshje me andaluzianet, dhe deshirojne qe te ulin cmimin e bleres.

Sipas asaj qe thote Marca, Interi ka bere nje kerkese zyrtare per uljen e cmimit te Cancelo tek Valencia dhe per te arritur tek kjo ulje, jane te gatshem per te ulur edhe 25% qe i takon ne rast te rishitjes se Kondogbia.

Duke pare se Valencia nese do e shiste francezin, vlera mund te jete rreth 50 milione euro, ulja e cmimit te Cancelos mund te sillte benefite per ata nese do te shesin francezin, prandaj kane marre kohe per nje pergjigje dhe po e mendojne per momentin kete hipoteze pa pasur nje pergjigje konkrete.

Por eshte e sigurt se nese Interi nuk do te arrije te mare nje ulje nga Valencia, klubi zikalter do te beje te pamunduren per te blere Joao Cancelon ne fund te sezonit sepse e konsideron ate si nje nga futbollistet me te rendesishem tek Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.