Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

372 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marca – Ja tre motivet qe kane bindur Valencian te bleje Kondogbia!

Marca – Ja tre motivet qe kane bindur Valencian te bleje Kondogbia!
Inter Club Staff

Nese nga njera ane po komplikohet blerja e Joao Cancelo per Interin, nga ana tjeter eshte e sigurt se Geoffrey Kondogbia do te behet nje futbollist i Valencias ne menyre perfundimtare. 

Ashtu si tregon Marca, francezi e ka marre vesh qe dy muaj me pare qe do te blihej ne fund te sezonit dhe do i kushtoje Valencias 25 milione euro.

Gjithcka i eshte kominikuar lojtarit ne nje takim perpara nje ndeshjeje me Eibar ne Mestalla.

Gjate ketij takimi i jane treguar lojtarit edhe arsyet se pse ai eshte i rendesishem per skuadren.

Por Marca zbulon tre arsyet qe kane bere Valencian te beje nje investim kaq te rendesishem per te:

1) Raporti shume i mire: me shoket e skuadres dhe ambjentin. Kondogbia e ka bere veten qe te pelqehet menjehere, si nga shoket e  skuadres por edhe nga tifozeria. Ai kurre nuk ka krijuar probleme por eshte stervitur me perulesi. Nuk e ka konsideruar veten asnjehere te paprekshem. Nje sjellje teper shembullore nga ana e tij qe prej fillimit.

2) Ambientimi: ashtu si nuk ndodhi ne Milano me Interin, tek Valencia mesfushori i datelindjes 1993 eshte ndjere si ne shtepi qe ne diten e pare duke treguar nje qetesi teper te madhe edhe ne fushe. Ky motiv ka shtyre akoma me shume Valencian te investoje tek ai.

3) Profesionizmi: i ardhur ne daten 21 gusht, vetem 6 dite me pas ishte ne Bernabeu kunder Real Madrid ku luajti nje ndeshje fenomenale. Edhe pse i demtuar, luajti duke shtrenguar dhembet. Pervec kesaj, eshte bere nje pike referimi per tranjerin Marcelino. Nje shembull per me te rinjte sipas teknikut te Valencias.

Por te mos harrojme se pervec 3 motiveve me lart, Valencia mendon se Kondogbia ne nje te ardhme mund te shitet me shume se 25 millione euro prandaj e ka pare kete operacion edhe si frutdhenes ne te ardhmen nga ana ekonomike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.