Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,897 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marcelino ishte me te vertete shume afer pankines se Interit: Ja pse deshtoi gjithcka!

Marcelino ishte me te vertete shume afer pankines se Interit: Ja pse deshtoi gjithcka!
Inter Club Staff

Ishte me te vertete nje fundjave e ndezur ajo qe dergoi Interit te zgjedhe Stefano Piolin per pankinen e Interit.

Avantazhi i ish-tranjerit te Lazios nisi ndermjet te shtunes ne darke dhe se dieles ne mengjes. Por per mediat, deri te dielen ne oren 3, dukej se ishte e sigurte zgjedhja e Marcelinos ne krye te Interit. Por trekendeshi Milano-Nanjing-Xhakarta ka sjelle edhe nje here tjeter nje zhvillim mjaft te rendesishem.

Pak perpara drekes, Ausilio dhe Gardini i jane bashkuar Suning ne hotelin e tyre ne qender te Milanos. Ne tavoline ishte pozicioni i Marcelinos i cili kishte kerkuar nje kontrate mjaft te majme: plot 3,5 milione euro ne sezon dhe nje kontrate deri ne 2019. Gjithashtu spanjolli ka kerkuar leter te bardhe ne merkato qe do te thote, te ishte i afte te largonte dhe te afronte ke te donte ai. Ne fund, keto dy kerkesa kane peshuar per keq per spanjollin. Pronari i Suning, Zhang Jindong, eshte njoftuar nga djali Steven dhe njerezit e besuar dhe ne fund kane vendosur te mbeshtesin drejtuesit italian te Interit per Piolin duke e menduar si zgjidhjen me te shpejte dhe adapte per kete Inter. Marcelino i shkoi shume afer pankines se Interit, por gjithcka deshtoi ne momentin kur dukej se do te ishte ai tranjeri i ardhshem zikalter.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.