Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

903 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marcelino: “Kondogbia mund te konsiderohet lojtar i Valencias. Cancelo dhe Murillo…”

Marcelino: “Kondogbia mund te konsiderohet lojtar i Valencias. Cancelo dhe Murillo…”
Bujar Berishaj

Trajneri i Valencias, Marcelo Garcia Toral, i intervistuar nga Onda Cero eshte kthyer te flas rreth se ardhmes se Geoffrey Kondogbia dhe Joao Cancelo.

Sa i perket mesfushorit francez, tekniku spanjoll ka shpehur edhe njere tjeter sigurine e tij per blerjen perfundimtare: “Nese nuk eshte e kryer akoma, atehere mund ta konsiderojme te tille”.

Kurse sa i perket portugezit ai ka vendosur qe te mos disbalancohet shume duke thene: “Rreth se ardhmes se tij nuk do te dime asgje deri me 31 maj. Ne rastin kur Interi nuk do te shfrytezonte opsionin per blerjen e tij, atehere ai do te kthehet ketu te Valencia”.

Marcelino ne fund ka folur edhe per Jeison Murillo, mbrojtesit kolumbian me nje te kaluar te Interi e qe aktualisht eshte i huazuar te Valencia nga klubi zikalter.

Rreth situates se tij ka thene: “Me te nuk ka ndodhur asgje. Ka bere nje intervenim kirurgjik. Mendojme qe vitin tjeter nuk do te kete asnje lloj problemi. Per mua eshte e cuditshme, sepse ka mbrojtes te nje niveli inferior ne krahasim me te”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.