Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marcelo Brozovic shpallet lojtari me i mire i muajit Prill ne Serie A: statistika te cmendura!

Marcelo Brozovic shpallet lojtari me i mire i muajit Prill ne Serie A: statistika te cmendura!
Inter Club Staff

Kush do ta kishte menduar nese do te ishte pyetur pak jave me pare nese  Brozovic do te arrinte te permbyste gjithcka dhe do te kalonte nga futbollisti me i padeshiruar i Interit ne njeriun kyc te skuadres.

Kete gje e thone tashme statistikat qe e kurorezojne kroatin e Interit si njeriun celes  te skuadres se Spallettit.

Por cfare impakti super qe ka pasur Marcelo Brozovic!

Sipas portalit te specializuar te te dhenave WhoScored, interisti Marcelo Brozovic eshte lojtari me i mire i muajit Prill ne Serie A.

Kroati ka pasur nje impakt teper te madh dhe mesatarja e notave te tij ne kete muaj ka qene 7.95 dhe ai ka koleksionuar super ndeshje ndaj Milanit, Torinos, Cagliarit, Chievos dhe Juventusit.

Rendesia e kroatit ne ekonomine e ndeshjes per Spallettin eshte shume e madhe sa ai eshte bere lotjari me kyc i skuadres.

Keto jane statistikat e cmendura te tij sipas WhoScored te cilat e kane kurorezuar ate si futbollistin me te mire te muajit Prill.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.