Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,189 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Cfare jane keto fjale nga Spalletti? E papranueshme. Nuk eshte tranjeri i Spal. Interi duhet…”

“Cfare jane keto fjale nga Spalletti? E papranueshme. Nuk eshte tranjeri i Spal. Interi duhet…”
Inter Club Staff

Duket se ka pasur shume kritika per Interin por mbi te gjitha per Luciano Spallettin ne shtypin italian pas ndeshjes se djeshme ndaj Torinos. 

Zikalterit dolen ne barazim 2-2 ne ndeshjen e pare ne shtepi per kete sezon ndaj skuadres se Mazzarrit.

Nje pjese te pare shume te mire e pasoi nje pjese e dyte horror nga skuadra e Interit qe nuk diti te reagoje pas brazimit te Torinos.

Por gjithesesi, ajo qe i ka bere shume pershtypje dhe nuk i ka pelqyer aspak Luca Marchegianit, portierit legjendar te Italise, ka qene intervista e pas ndeshjes e Spallettit.

Image result for luca marchegiani sky

Atij nuk i ka pelqyer fare analiza e ofruar nga Luciano Spalletti pas ndeshjes per Sky Sport.

Ish-portieri thote nga studiote e Sky Calcio Show se nje tranjer i Interit nuk mund te thote ato fjale e sidomos per ambicjet e skuadres qe konsiderohet nga te gjithe si skuadra e dyte me e kompletuar e Serie A.

“Me vjen shume keq dhe me habit fakti qe tranjeri i Interit thote se skuadra nuk ka force per te qene anti-Juve ne kete moment dhe nuk mund te luftoje per te fituar kampionatin.”

“Keshtu mund te flase tranjeri Semplici i Spal, por jo tranjeri i Interit.”

“Interi duhet te luftoje ne cdo moment te vitit per kampionat. Ne cdo moment. Eshte Interi, jo Spal.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.