Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

628 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marchetti: Nainggolan tek ai qe ofron me shume. Me Thohir…”

Marchetti: Nainggolan tek ai qe ofron me shume. Me Thohir…”
Xhorxh Gellci

Radja  Nainggolan eshte objektivi i pare per mesfushen zikalter. Tani duhet te mundet konkurrenca e Romes, edhe ajo shume e interesuar per lojtarin. Kjo eshte situata aktuale e tratatives sipas Luca Marchettit, ekspert i Sky: “Nainggolan pelqehet shume tek Roma dhe tek Inter. Cellino mund te vendose ta jape tek Interi per shkak te raporteve te mira mes shoqerive. Ai ka ndermend ta shese tek ajo skuader qe ofron me shume. Roma po shtyn se tepermi prej kohesh, por deri tani ka distance te madhe mes ofertes dhe vleresimit qe Cellino i ben lojtarit. Takimi i fundit me zikalterit eshte ai mes Brances dhe Cellinos ne nje hotel ne Milano, por nuk perjashtohen edhe takime te tjera te fshehta.”

Mbi faktin qe hyrja ne shoqeri e Thohir mund te influencoje tratativen ne favor te Interit ka shtuar: “Thohir eshte indonezian dhe Nainggolan gjithashtu. Qe te plotesohet ekuacioni, Nainggolan duhet te jete blerja e pare e aksionerit te ri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.