Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,355 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marchetti: “Suning deshiron te bej nje goditje italiane per te treguar afersi me tifozet. Candreva eshte…”

Marchetti: “Suning deshiron te bej nje goditje italiane per te treguar afersi me tifozet. Candreva eshte…”
Bujar Berishaj

Nga studiot e Sky, Luca Marchetti jep zhvillimet e fundit sa i perket situates se Antonio Candreva:

“Inter ka nevoje per nje tjeter sulmues krahu pervec Perisic dhe ndjesia eshte qe goditja e zikalterve do te jete italiane, si per nevojshmerine e listave, si per synimin e pronareve kinez per te treguar afersi me vendin tone me nje goditje ‘lokale’. Candreva eshte nje objektiv por jo ne kushtet e kerkuara nga Lotito, qe niset nga 25 milione euro. Ne keto dite agjentet e lojtarit po kerkojne te ulin shifren por precedentet tregojne qe nese ne te kaluaren ka pasur nje zbritje ka qene e vogel. Lojtarit ka bere te ditur qe deshiron te perfitoj nga ky rast i merkatos por impenjimi me Italine ne France po e frenon tratativen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.