Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marchisio i bindur: “Inter ka humbur shpirtin e saj fiks ne momentin kur nga Milano eshte larguar…”

Marchisio i bindur: “Inter ka humbur shpirtin e saj fiks ne momentin kur nga Milano eshte larguar…”
Inter Club Staff

Claudio Marchisio, i ftuar ne studiot e  ‘La Domenica Sportiva’ ka tentuar te analizoje humbjen e Interit ne Udine.

Ai ka dashur te ndalet edhe te e kaluara, dhe ka tentuar te ktheje kohen pas kur ne pankinen e Interit ka qene Antonio Conte.

“Kur nje gol pesohet, gjithmone ka gabim nga ana e nje lojtari. Kjo nuk eshte dicka e re sepse futbolli keshtu funksionon”.

“Por gjeja me shqetesuese te cdo humbje vjen direkt nga pergjegjesia qe nje skuader ka qe nuk mban dot avantazhin”.

“Nuk eshte me nje ceshtje mbrojtje tek Inter, por eshte nje ceshtje perqendrimi. Kjo po e ben diferencen ne kete moment”.

“Antonio Conte arrinte ta mbante skuadren shume te perqendruar per 90 minuta, nuk leshonte asnje centimeter”.

“Sot Inter edhe me Marcelo Brozovic dhe Nicolo Barella ne mesfushe, dy lojtare qe vrapojne shume, nuk po arrin te vrapoje mire, se ky eshte problemi, te vrapohet mire dhe me deshire”.

“Inter ka treguar shume pak deshire. Inter ka humbur shpirtin e sakrifices qe ne diten kur Conte eshte larguar nga Milano”, ka mbyllur fjalen e tij Marchisio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.