Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

342 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta dhe ultimatumi i dhene skuadres: “Ne keto ndeshje luhet e ardhmja juaj: keni 26 milione arsye per vendin e dyte.”

Marotta dhe ultimatumi i dhene skuadres: “Ne keto ndeshje luhet e ardhmja juaj: keni 26 milione arsye per vendin e dyte.”
Inter Club Staff

Dy ndeshje shume te rendesishme per te marre vendin e dyte ne klasifikim: dicka qe nuk ndodh qe prej 2010-2011.

Interi do duhet qe te kaloje pengesat e Napolit dhe Atalantes, per tu konfirmuar kete sezon keshtu pas Juventusit.

Ne gare me Interin jane pikerisht Atalanta dhe Lazio, kjo edhe per shkak te parave qe jane ne mes per kete vend te dyte.

Per kete ka shkruar sot Corriere dello Sport, e cila flet edhe per nje ultimatum nga ana e Marottes per skuadren zikalter.

“Vendi i dyte eshte i pari i humbesve, ka thene Conte ne nje interviste jo shume te hershme te tij.”

“Por nuk eshte aspak keshtu: klasifikimi i humbesve vlen goxha. Plot 10 milione euro diference qe nuk eshte pak ne keto kohera pandemie.”

“Nese ne nivel sportiv vendi i dyte nuk te jep lavdi, ne plan ekonomik ndihmon jo pak bilancin e klubeve.”

“Kjo sepse nje vend i dyte, te jep 26 milione euro dhe nje vend i katert te jep vetem 16 milione euro.”

“Pikerisht per kete arsye Beppe Marotta ka folur me skuadren duke i dhene edhe ultimatumin e radhes: deshiron me cdo kusht vendin e dyte, ne loje eshte e ardhmja e tyre por edhe nje merkato me e mire per te perforcuar skuadren. Ne mes ka 26 milione arsye…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.