Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

810 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta e ka seriozisht? “Ja lojtari qe ai deshiron ti ofroje Romes per te marre ne dyshen Dzeko-Zaniolo.”

Marotta e ka seriozisht? “Ja lojtari qe ai deshiron ti ofroje Romes per te marre ne dyshen Dzeko-Zaniolo.”
Inter Club Staff

Nje goditje e dyfishte tek skuadra e Romes duke marre ajken Dzeko dhe Zaniolo per Interin eshte nje hipoteze shume mahnitese.

Kjo gje do te bente me te lumturin ne bote Antonio Conten, qe sidomos boshnjakun e ka enderruar qe prej dites se pare tek Interi.

Por deri me tani, eshte per tu theksuar, se nuk eshte ne kembe asnje tratative: vetem thashetheme merkatoje.

Por dy emrat, jane teper te pelqeyer ne ambjentin Inter. Keto dy pista jane per tu monitoruar me kujdes, sepse jane dy te preferuar te Contes.

Gjithesesi, asgje nuk duhet nenvleresuar, sepse Interi ka nje si Marotta ne klub i cili eshte gati per surpriza ne cdo moment.

Sipas asaj qe shkruan Calciomercato.com. ai po mendon te ofroje te Roma ne kembim kartonin e Radja Nainggolan per te arritur te dy yjet e tjere te kryeqytetasve.

“Rikthimi i Radja Nainggolan nga Cagliari tek Interi eshte i sigurt, por sa me shume kohe kalon, aq me i pasigurt behet qendrimi i tij ne Milano pas huazimit.”

“Pikerisht per kete motiv Marotta po mendon ta ktheje tek Roma dhe ta perdore ate si nje lojtar shkembimi per te arritur te Dzeko dhe Zaniolo.”

“Natyrisht qe Roma do te merrte edhe para ne kembim, bashke me Radjan, por belgu do te ulte ndjeshem pagesen qe do te bente Interi.”

“Marotta po mundohet te perfitoje sa me shume nga situata e pasigurt financiare tek Roma dhe natyrisht edhe me pakenaqesite e Dzeko dhe Zaniolo kohet e fundit atje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.