Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta eshte shume afer super goditjes per te ardhmen: “Vetem 18 vjec, konsiderohet perfekt per Interin e se nesermes.”

Marotta eshte shume afer super goditjes per te ardhmen: “Vetem 18 vjec, konsiderohet perfekt per Interin e se nesermes.”
Inter Club Staff

Interi po pergatitet per merkato ne janarit, por zikalterit po shohin me kujdes edhe blerje per sezonin e ardhshem.

Duke qene se po flasim per kete gje, te shumte jane lojtaret qe Marotta dhe Piero Ausilio po ndjekin ne merkato.

Njeri prej tyre eshte pikerisht diamanti i Genoas, Nicolo Rovella, mesfushor qe per pak mbush 19 vjec.

Ai po ben shume mire ne kete sezon me skuadren e Genoas dhe ka filluar te luaje rregullisht edhe ne skuadren e pare.

Per kete ka shkruar Corriere dello Sport e cila vazhdon edhe me tej: “Lojtari i lindur ne 2001 qe luan tek Genoa intrigon me shume nga gjithe te tjeret.”

“Ai konsiderohet nje element me prespektive te madhe, perfejt per Interi ne sezoneve te ardhshme normalisht dhe nuk eshte nje urgjence.”

“Lojtari ka nje kontrate qe skadon ne qershor dhe Preziosi, presidenti i Genoas po ben te pamunduren per te rinovuar kontraten e tij.”

“Ideja eshte qe te mos e humbase me zero, por pikerisht per kete mundesi, Interi eshte nje nga pretendentet kryesore per te.”

“Marotta eshte i interesuar qe ta marre per 2021-2022 pa paguar asnje para per kartonin e tij. Nese Rovella do te zgjidhte bluzen zikalter, ai mund te qendroj edhe nje sezon ne Liguria per te luajtur me vazhdimesi ndoshta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.